U14 na MČR berou bronz

Úterý, 30.04.2019 16:37

Skubina B:

TJ Sokol Kbely - Sršni 62:53

V prvním utkání ve skupině jsme narazili na Kbely, které na nás byly tentokrát výborně připraveny. Udržely s námi krok v první čtvrtině a ve druhé nás úplně zašlapaly do země. Poločas - 16 pro nás nevypadal vůbec růžově. Ale nevzdali jsme to. 3 minuty před koncem jsme stáhli náskok na 6 bodů, to ale bylo od nás maximum a koncovku si již soupeř pohlídal.

Tygři JBC Brno - Sršni 36:83

Po první prohře jsme chtěli ukázat, že tu nejsme pouze do počtu. Odnesl to domácí tým, který nekladl větší odpor. Vzhledem k průběhu zápasu jsme ušetřili spoustu sil na večer.

Sršni - BK Opava 84:73

Přímý souboj o postup do semifinále nabídl poslední zápas ve skupině. A začali jsme velmi dobře. Již po první čtvrtině jsme vedli 27:18, ve druhé to trochu skřípalo a náš náskok se stenčil na 4 body. Mírně navrch jsme měli i ve druhé půli, ve které jsme předváděli parádní kolektivní basketbal a Opavu jsme nepouštěli na dostřel. V klidu jsme si pohlídali koncovku a mohli slavit.

Semifinále:

Sluneta Ústí nad Labem - Sršni 89:61

Zpátky na zem nás vrátil zápas se Slunetou. Fyzicky nabušený soupeř nám naložil, co se do nás vešlo. V poločase jsme tekli téměř o 30 bodů a rozhodli jsme se zbytek zápasu odehrát s lavičkou, která podala velmi sympatický výkon. Poslední naděje, aby to cinklo, tak zbyla na poslední den.

o 3.místo:

Sršni - TJ Sokol Kbely 77:57

Znovu jsme narazili na Kbely, ale tontakrát jsme se na ně připravili my. Zamíchali jsme se sestavou, po první desetiminutovce jsme sice ztrácely 3 body, ale pak přišly naše velké chvíle. Zakousli jsme se do soupeře a už ho nepustili. Pod taktovkou kapitána a tahouna týmu Josefa Svobody, který nasázel 31 bodů, jsme si kráčeli pro bronzové medaile.

Kromě medailí a poháru za třetí místo, jsme získali i individuální ocenění. Josef Svoboda se stal nejlepším střelcem turnaje a byl vybrán i do All Star pětky.

Velké poděkování patří nejen všem hráčům, ale i rodičům, kteří nás neúnavně podporovali po celou dobu trvání mistrovství. Zvláštní dík pak zaslouží hráči U17, kteří na své cestě do Prostějova a zpět zavítali na tribunu a vytvořili nám skvělou atmosféru. Poslední poděkování patří spolupracujícím klubům Tigers České Budějovice a BK Tábor.