1.liga mužů - o 3.místo: Sršni po dvou výhrách berou bronz!

Sobota, 27.04.2019 19:48

V sérii o 3.místo hrané na dvě utkání, kdy rozhodne celkové skóre, přivítali Sršni v prvním utkáním silný tým Olomouce. Sršni už směřují svoje úsilí především k závěru dorosteneckých soutěží a tak nastoupili pouze s dvěma mladíky Procházkou a Pistulkou, když chyběl i Radek Duda, který si plnil své trenérské povinnosti na minižákovském mistrovství ČR v Ostravě.

Sršni - Basketbal Olomouc     110:98

Rozhodčí: Pokorný, Scholze, Musil

Diváků: 150

Úvod utkání byl ze strany hostů vlažnější. Možná že to způsobila dlouhá cesta, možná nižší motivace, neboť tato série o 3.místo je obecně týmy považována za víceméně zbytečnou. Sršni toho využili a úvod utkání zcela ovládli. Když v 8.minutě zvyšoval Englický na 29:17, zdálo se, že bude průběh zápasu jednoznačný. Bohužel lehkomyslnost Sršňů v obranné fázi byla v některých momentech do očí bijící. Když se k tomu přidalo i útočné trápení, Olomouc snížila ve 13.minutě na 32:30. Pak vzal osud utkání do rukou Michal Voldán, který během čtyř minut zaznamenal 14(!) bodů a především jeho ruka posunula Sršně do vedení 53:37. Do kabin se šlo za stavu 57:44.

Ve druhé půli bylo evidentní, že už si Hanáci nepřišli jen zaběhat. Utkání nabralo na dramatičnosti a emoce často převládly ve vystupování obou týmů. Olomoučtí nechtěli od Otavy odjet s nepříznivým výsledkem a náskok Sršňů se tenčil minutu po minutě. Šest minut před koncem snížili na rozdíl jediného bodu (88:87) a zdálo se, že nebude v silách Sršňů vítězství udržet. Písek však nechtěl odejít z posledního utkání před vlastními fanoušky odejít poražen. Především díky vynikající práci na obranné polovině dovedl zápas nakonec k výhře, kterou poděkoval skvělým divákům za jejich celoroční podporu.

Komentář trenéra:"Ač mám sám velké pochybnosti o smyslu série o 3.místo, chtěli jsme jsme s našimi fanoušky rozloučit výhrou a dobrým výkonem. Myslím, že se to podařilo. Zápas nakonec přinesl velké emoce i krásné basketbalové momenty. Především smeč Pavla Englického byl jeden z momentů, proč stojí za to v Písku na basketbal chodit. Mám radost z našeho výkonu, výsledku, i atmosféry v hale a moc děkuji fanouškům za vytvoření skvělé atmosféry."

Basketbal Olomouc - Sršni     95:99

Rozhodčí: Kurz, Hecl, Holubek

Do nedělní odvety šli tedy Sršni s polštářem 12 bodů. V jejich týmu už nenastoupil žádný dorostenec, neboť trenéři nechtěli zbytečně podstoupit riziko zranění před vrcholem mládežnických soutěží.

Náročné cestování kupodivu nezanechalo na hostech žádné stopy. Do utkání vtrhli jak velká voda. První čtvrtinu vyhráli 17:25. Dominance hráčů ve žlutočernéčerné kombinaci se ve druhé čtvrtině ještě navýšila. Sršni velmi dobře bránili a dařil se jim jak rychlý protiútok, tak i kupodivu postupný útok, kdy se často po oku líbivých kombinacích dostávali do jednoduchého zakončení. V poločase se šlo do kabin za stavu 34:52.

Píseckým se podařil i vstup do druhé půle a prvních pět minut drželi uklidňující dvacetibodový náskok. Pak však Hanáci začli zlobit. Narustájící únava, problémy s množícím se množstvím faulů a také možná lehké polevení v koncentraci pod dojmem více než třicetibodového náskoku v souhrnu obou utkání na straně hostů a zjevná nechuť odejít poražen z posledního utkání sezóny na straně domácích.přinesly změnu ve vývoji. Do poslední čtvrtiny šli písečtí za vedení 64:77 a i když o bronzu bylo prakticky rozhodnuto, bylo zjevné, že oba týmy chtějí vyhrát. Olomouc prokázala velkou dávku bojovnosti a její nejlepší trojkař v tomto utkání Sehnal 40 sekund před koncem vyrovnal na 95:95. Sršni si však koncovku pohlídali. Skvělý týmový výkon podpořili vynikajícími statiskami Petr Šlechta (36 b.) a Pavel Englický (21 b., 18 doskoků).

Písečtí basketbalisté tak zopakovali své loňské umístění a 3.místem ve druhé nejvyšší republikové soutěži tak vyrovnali historicky nejlepší umístění!

Komentář trenéra:"Ještě jednou bych moc rád poděkoval hráčům za dnešní výkon i celou sezónu. Před sezónou došlo k poměrně razantnímu omlazení družstva a měli jsme trochu obavy, jak vše dopadne. Kluci to však zvládli velmi dobře. I když všichni "starší" hráči mají svá (mnohdy náročná) zaměstnání či studia, dali basketbalu co bylo potřeba a dotáhli tým ke krásnému třetímu místu."