Eastercup U12

Úterý, 23.04.2019 21:48

Sršni U12 se zúčastnili 7. ročníku Eastercupu v Klatovech.

Část mladších minižáků doplněna o Tomáše Rybaříka a Matěje Souška tu odehrála za čtyři dny celkem 6 utkání s českými a německými týmy, jejichž složení byla většinově rozmanitější než to naše (týmy obvykle hráli s jakýmsi výběrem oblasti nebo tento turnaji brali jako přípravu na mistrovství republiky). My jsme tento turnaj brali především jako zpestření Velikonoc, příležitost nabrat nové zkušenosti a hlavně možnost zahrát si naplno kvalitní basketbal a myslím, že to se nám většinu času dařilo.

Sršni Písek         -            TV 1877 Lauf     32 : 39

První utkání jsme odehráli s německým spolkem TV 1877 Lauf, který nám byl vyrovnaným soupeřem. Problém nastal na začátku třetí čtvrtiny, kdy trenérka soupeřova týmu poslala na hřiště znovu hráče, kteří hráli již v první i ve druhé čtvrtině utkání a rozhodčí na stížnosti našeho týmu reagoval slovy „Měli jste se domluvit před zápasem“. Na 4 minuty jsme tedy také hráli s jakýmsi naším „výběrem nejlepších hráčů“, který hrál lépe, než „výběr německého týmu“. Na tento turnaj jsme ale přijeli s cílem zahrání si všech hráčů, proto jsme zbytek utkání odehráli s normálním střídáním (s tím, co bylo na turnaji podle pravidel) a s nepochopením, že soupeřův tým přijel na turnaj s 12 hráči, z nichž si zahraje pouze 7 z nich. Utkání bylo soubojem až do konce, který jsme nakonec o několik bodů prohráli. Protest proti plynutí utkání se musel podat do 10ti minut na akreditaci, což bylo sotva možné stihnout, proto jsme aspoň oznámili organizátorům způsob střídání tohoto týmu a hlavně to, že rozhodčí neznají pravidla a možná by pro příště bylo dobré je o nich poučit před turnajem.

Sršni Písek         -            Niners Chemnitz             18 : 47

Druhé utkání jsme odehráli opět s německým týmem. Ačkoliv tým Niners Chemnitz nakonec skončil na 3. místě, takže nebylo překvapení, že nás porazil, toto utkání považuji za nejhorší (konkrétně jeho první polovinu). Po několika málo minutách se Niners dostal do vedení o pár bodů a kluci věděli, že náš soupeř je lepší, a proto si ať už v obraně nebo v útoku moc nevěřili, často zmatkovali a celkově hráli se svěšenou hlavou. v poločase byl dán jasný pokyn: „Pojďte jim to nedat zadarmo a vyhrajme druhou polovinu“. Druhá půle plynula úplně jinak. Niners už malinko polevil, ale měl Písek zase plno sil (a někdy i štěstí), a i když jsme druhou půli prohráli o dva body, opravdu jsme jim ji nadali zadarmo.

TJ MEZ Mohelnice          -            Sršni Písek         50 : 25

Odpoledne nás čekalo další utkaná s favoritem naší skupiny (a celkově 2. nejlepším týmem) Mohelnicemi. Před utkáním tak nějak všichni tušili, že moc šancí na výhru nemáme, ale znovu jsme se rozhodli, že budeme hrát z plných sil a o každý bod. Po první čtvrtině kluci měli zasloužený úsměv na rtech, protože hráli opravdu moc pěkně a s plným nasazením skóre mělo být 5:8. rozhodčí u stolku ovšem asi celou čtvrtinu prospali, protože skóre na tabuli bylo 2:10 (Ty dva body byly mimochodem napsány za náš vstřelený technický koš… ano, ty DVA body…), rozpukl tedy konflikt mezi Pískem a rozhodčím, který vyhrocenou situaci zakončil písknutím a slovy „Bude do podle zápisu a hrajeme dál“…(tleskám), což nás rozhodilo na 2. čtvrtinu, kde nejeden hráč hrál se slzami v očích. Po poločase jsme opět zvedli hlavy a rozhodli se hrát co nejlépe, což potvrdil hlavně kapitán Adam Křesina, který na hřišti vytvořil tříminutovku, kde byli Sršni dominantním týmem na hřišti. To sice brzy skončilo, ale i poslední čtvrtinu jsme odehráli se ctí a hráli jsme o každý bod a myslím, že za konečné skóre se nemusíme stydět.

Basketball Löwen Erfurt                            -            Sršni Písek         30 : 32

Do posledního utkání ve skupině jsme dostali nám rovného soupeře, ale měli jsme jasný cíl- vyhrát a tím získat do další části turnaje kvalitní soupeře. Náš tým s plnou koncentrací a silami (a také konečně s hrou na normálně velkém hřišti) dokázal v první čtvrtině převálcovat soupeře 10:2. Hlavní zásluhu opět nesl kapitán Křesina. V druhé čtvrtině ale nastal problém- potřebovali jsme v našem týmu 3 zdatné obránce a my v druhé pětce měli pouze dva, proto soupeř srovnal skóre a pokračovali jsme do druhé půle, kde jsme pětky trochu proházeli a všechno pak fungovalo- hráli jsme chytře a energicky. Soupeř zvolil jinou taktiku- nasadil do třetí čtvrtiny své tři nejlepší hráče. Sršni ale hráli týmovou hru a všichni opravdu makali ze všech sil a hráli téměř bez chyb, proto jsme čtvrtinu asi o bod vyhráli. Mezi 3. a 4. čtvrtinou opět nastal problém se střídáním podle pravidel. Německý tým opět na hřiště nasadil své tři nejlepší hráče. Nechtěli jsme znovu udělat stejnou chybu jako v prvním utkání, proto jsme toto porušení pravidel nahlásili rozhodčím, kteří soupeřům řekli, že budou střídat podle pravidel, což soupeř nevzal a i přes tento příkaz nastoupil tým s 5 hráči, z nichž 2 hráli již ve dvou předchozích čtvrtinách. Rozhodčí se nechtěli hádat, proto opět nechali hrát německý tým proti pravidlům, na druhou stranu nutno dodat, že nám v poslední čtvrtině rozhodčí docela dost pomáhali... Utkání se přesto táhlo až do prodloužení, které nakonec rozhodli svými vstřelenými trestnými hody Marek Reichl a Adam Křesina. Tímto utkání skončila základní část ve skupinách a nás čekal další soupeř, se kterým jsme bojovali o možnost hrát o 9. místo.

Post SV Nürnberg           -            Sršni Písek         34 : 22

S dalším německým týmem jsme uhráli dle mého jedno z našich nejhezčích utkání celého turnaje. Tým Post SV Nürnberg byl silnější než my, ale první polovinu jsme s ním dokázali držet krok, hlavně díky bystré obraně a občasné nepozornosti soupeře. V druhé půli nám Nürnberg teprve ukázal, co v něm doopravdy je a my jsme na něho i přes všechnu snahu neměli. I přesto byly naše výkony povedené a doufám, že se písečtí něco od soupeřů naučili.

BK Domažlice    -            Sršni Písek         24 : 42

V posledním utkání o 11. místo jsme se utkali s týmem z Domažlic, který považuji za jeden ze tří nejslabších týmů turnaje, proto pro nás bylo toto utkání jen o něco málo těžší než klasické zápasy v kraji. Po celou dobu utkání nám fungovali rychlé protiútoky organizované hlavně Janem Kopuncem a jednoduchá hra spolu s úspěšnou obranou soupeřova nejvyššího hráče.

Nakonec jsme se umístili na 11. místě z celkových 15, což sice není nijak zvlášť úctihodné, ale jak už jsem na začátku zmiňovala, přijeli jsme sem hlavně sbírat zkušenosti a užít si Velikonoce a myslím, že to se nám povedlo. Kluci si turnaj užili i mimo hřiště, kdy jsme díky organizátorům zdarma navštívili místní bazén, katakomby, taky byli v krásném klatovském parku a v neposlední řadě si kluci užili i program s králíkama pro děti od 3 do 7 let, který probíhal na náměstí :D Děkuji rodičům za pomoc s dopravou a celkovou organizací a taky vlastně za to, že jste mi ty děcka na 4 dny svěřili a kluky musím pochválit, zlobili jen přiměřeně :)