U19 - play off 1:1

Pondělí, 01.04.2019 15:05
A sezóna vrcholí. Sršni U19 po pátém místě v základní části narazili na neoblíbeného soupeře Snakes Ostrava, kterému v sezóně dvakrát podlehli. Z důvodu obsazené haly našeho soupeře se utkání museli předehrávat, a naši hráči tak vyrazili do daleké metropole Slezska už ve středu večer. Ve čtvrtek ráno absolvovali krátký trénink v legendární hale Tatran a ve čtvrtek ve večerních hodinách se dali do boje. Hned od úvodu Sršni zaskočili soupeře, a naznačili, že tahle série pro ně nebude procházka růžovým sadem jako před dvěma roky v kategorii U17. V průběhu prvního poločasu jsme si vytvořili až dvanáctibodový náskok, jenže abychom se vyrovnali fyzické převaze soupeře, stálo nás to spoustu faulů našich klíčových hráčů. Ještě do poločasu tak Snakes náš náskok zlikvidovali. Druhý poločas už byla přetahovaná z jedné strany na druhou. Krásný rychlý basketbal plný emocí nakonec v koncovce vyzněl pro našeho soupeře, který v posledních pěti minutách trefil téměř vše, co zvednul a získal tak vedení v sérii 1:0.

Po první porážce si kde kdo mohl myslet, že Sršně čtvrteční bitva zlomí. Přeci jen nás stála spoustu sil, nejen fyzických, ale i psychických. Nicméně :když jsem ráno viděl chlapce u videa, věděl jsem, že dneska to bude náš den. Sice úvod vyzněl lépe pro soupeře, který se rychle ujal vedení 7:2, ale to pro nás bylo to pravé probuzení. Opět se 30 minut hrál souboj o každý centimetr hřiště, kdy si nikdo nevypracoval vedení a většinou kdo dal koš, byl o bod vpředu. Naší obrovskou výhodou však v obou utkáních byla větší rotace a ta, dle mého, v poslední desitimutovce rozhodla. Unavení Snakes podcenili několik maličkostí a když k tomu Sršni zavřeli svoji obranu, kdy za posledních pět minut dostali pouhý bod, byla série srovnána.

Jako trenér jsem strašně šťastný, že se dokážeme rvát s fyzickou převahou soupeře a potvrzujeme, že do každého utkání jdeme bojovat ze všech sil. Po čtvrteční prohře, kdy dle mého nevyhrál lepší tým, ale šťastnější, jsem měl chvilku obavy, že nás to může zlomit a přiznám se, že jsem v noci moc nenaspal a pouštěl si utkání Snakes stále znovu a znovu. Bohužel jsem zapomněl, že s sebou mám vyhlášeného zaklínače hadů pana Housera, který se o vše postaral a zařídil páteční výhru. Kéž bych mu věřil, mohl jsem se v klidu vyspat! :-) Z Ostravy tak vezeme tolik potřebný bod a na domácí palubovce se představíme netradičně v pondělí 8.4 od 17:00 a v úterý 9.4 od 11:00. Doražte nás podpořit v cestě za vysněným final four. Můžu Vám slíbit, že tyhle utkání v sobě mají přesně to, co má mladežnické play off nabídnout a jsou reklamou na basketbal!!!