1.liga mužů: Sršni ve čtvrtfinálové sérii vedou 2:0 a jsou krok od postupu do semifinále.

Pondělí, 01.04.2019 09:01

Druhá nejvyšší basketbalová soutěž mužů se dostala do své závěrečné fáze - playoff. Ve čtvrtfinálové sérii narazil tým píseckých Sršňů (po základní části a eliminaci "juniorek" na 6.místě) na tým Zlína (3). První utkání se hrálo v pátek na Moravě.

SKB Zlín - Sršni     80:96

Rozhodčí: Karafiát, Večeřa, Kubiš

Komisař: Kašparová

Diváků: 100

Sršňům se vstup do utkání podařil náramně. Především díky rychlému přechodu do útoku a až extrémně úspěšné střelbě se dostali rychle do vedení a když se jim postupně podařilo eliminovat duo podkošových hráčů soupeře Vošlajer - Prášil jejich náskok rostl jak houby po dešti: 5.min. 14:20, 10.min. 22:39, 13.min. 22:51. V tu chvíli to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Pak však přišlo několik lehkovážně vyřešených situací ze strany hostů, Ševci se konečně trefili z dálky a v poločase se dostali na ještě hratelných 44:62.

Ve druhém poločase tempo utkání mírně opadlo. Dá se říci, že hosté své vedení celkem kontrolovali, když jejich náskok nikdy neklesl pod 15 bodů. Na daleké cestě republikou zpět k Otavě je tak mohlo hřát průběžné vedení 1:0.

Sršni - SKB Zlín     102:98 pp

Rozhodčí: Vošahlík, Peterková, Kovačevič

Komisař: Peška

Diváků: 200

V neděli přijel do Sršního hnízda "tak trochu jiný Zlín" než se představil v prvním utkání. Posíleni o tři brněnské pendlující hráče z nejvyšší soutěže toužil moravský celek po srovnání série. Od prvních minut se hrál vynikající zápas, ve kterém byli přeci jen o chloupek vepředu domácí, kteří cítili v zádech skvělé publikum. Po první desetiminutovce vedli 28:23 a i druhá část probíhala v podobném duchu, když Písek udržoval přibližně pětibodový odstup. Koncovka první půle však vyšla Sršňům na jedničku, když dokázali soupeři odskočit na 53:41.

Začátek druhé půle byl jak na houpačce - než se písecká obrana rozkoukala, snížili hosté na 53:47, následoval timeout, po kterém žlutočerní především díky ruce Radka Dudy opět odskočili na 61:49. Od té chvíle však dominoval Zlín a 7 minut před koncem šel, především zásluhou skvěle hrajícího Koziny, do vedení 72:75. Písečtí však v sobě našli sílu na zvrat, zrychlili svoji hru a už už to vypadalo, že svého soupeře přetlačí. Několik chyb v samotném závěru však poslalo utkání do prodloužení.

V něm vzal osud druhého duelu do svých rukou lídr Sršňů Petr Šlechta, když z 15 bodů svého týmu vstřelil 13 a dotáhl za mohutného povzbuzování skvělých diváků Sršně k velmi cenné výhře v tomto krásném utkání.

Komentář trenéra: " Byla to dvě rozdílná utkání. Zatímco v prvním nám vyšel fantasticky začátek, který prakticky rozhodl o celém osudu zápasu, který se poté spíše dohrával, druhý duel přinesl podle mne opravdu skvělý basketbal, se vším co může tato skvělá hra nabídnout. Jsem velmi rád za vedení 2:0 a k vytouženému semifinále nám nyní zbývá udělat poslední (a říká se že nejtěžší) krok. Moc rád bych poděkoval divákům, kterých nejenom že opět přišlo hodně, ale vytvořili i skvělou sportovní kulisu."

3.utkání série se odehraje v pátek 5.4. ve Zlíně, v případě prohry Sršňů pak bude 4.utkání v neděli 7.4. v písecké sportovní hale.