U17 po základní části na broznové příčce

Středa, 27.03.2019 09:25
V posledním dvoukole extraligy kadetů zajížděli Sršni na palubovku pražských celků Sokola a USK. Po minulých utkáních už měli jistotu nejhůře třetího místa a k posunu v tabulce ještě výš, museli uspět a spoléhat na zaváhání soupeřů na Moravě.
Kdo v sobotu zavítal do Žitné ulice, nemohl litovat. Hned od začátku se hrál basketbal nahoru - dolů a byli to právě hráči ve žlutočerném, kteří měli od začátku navrch. Jejich pohyb a jistota ve hře 1 na 1 dělala domácím velké problémy a Sršni se v průběhu utkání dostalo až do patnáctibodového vedení. Nicméně nebyli bychim to my, kdybychom z utkání neudělali drama, a tak se soupeř především díky výkonu skvěle hrajících Lukáše Charváta dostal pět minut před koncem do vedení 82:81. To však nakoplo kapitána Jakuba Šurého, který neskutečným výkonem vzal osud do svých rukou a zařídíl nám 17. vítězství v sezóně. Stínem utkání bylo zranění Honzy Hanslbauera...

V neděli nás čekalo poslední utkání základní části na Folimance proti pražským Sovám. Domácí v sobotu, díky výhře NH Ostrava, přišli o šanci na play off, nicméně každá výhra navíc se do play out hodí. Sršni za určitých okolností mohli stále pomýšlet dokonce i na vítězství v základní části, ale na pohádky nikdo z nás nevěří a klopýtnutí Snakes a Brna v posledním dvoukole bylo prostě nereálné. Možná i to, společně s únavou z náročného sobotního utkání, bylo důvodem našeho kolapsu ve druhém poločase. Ikdyž se Sršni po celý první poločas nemohli dostat do svého obvyklého tempa, byli to opět oni, kdo byl celý první poločas ve vedení. Nicméně několik hráčů si nasbíralo fauly, které pak značně omezili naší rotaci ve zbytku utkání. Ve druhém poločase prostě USK chtělo zvítězit více než my a zásluhou naprosté dominance pivota Kocába a několika úspěšných trojek Matěje Dáni si došli pro vítězství. Ikdyž Sršni byli ještě tři minuty před koncem ve vedení, nebyli tentokrát tím týmem, který známe a soupeř možná i trochu se štěstím rozhodl dvěma trojkami Jana Paličky.

Sobotní skvělý výkon byl takovou zlatou tečkou za základní části, která byla pro všechny obrovským překvapením a pro mě takovou malou pohádkou. Nedělní prohra na USK už nemůže zkazit dojem z dobře rozjeté sezóny. V play off nás ovšem čeká velice nebezpečný tým Prostějova, který má obrovskou kvalitu a jeho umístění "až" na šestém místě je poněkud překvapením. Orli jsou navíc jediným týmem, který dokázal vyloupit v extralize naší palubovku. My naopak zvítězili u nich, a tak série play off začínající 6. a 7. dubna v Sršním hnízdě slibuje krásnou podívanou!!!