Konec základní části U19

Úterý, 19.03.2019 13:15
V posledním dvoukole se naši Junioři představili na domácí palubovce, a umístění v tabulce měli plně ve svých rukou. V případě dvou výher narazí z pátého místa na čtvrté Snakes Ostrava, v případě zaváhání se o jednu příčku propadnou a čekal by je souboj s Orli z Prostějova.
 
V sobotu nás čekalo družstvo Brna, které se s pouze jednou výhru drží na chvostu tabulky. Soupeř si v začátku dokázal poradit s naším presinkem a po pěti minutách svítilo na tabuli skóre 13:10. Pak se však Sršni alespoň částečně probudili, a i když soupeř nasadil zónovou obranu, domácí se nenechali zaskočit a došli si pro jednoznačné vítězství.
 
 
V neděli pak přijel soupeř z Pardubic, který díky nejtěsnější sobotní porážce na Sokole Pražským přišel o šanci na play off. Sršni naopak stále hráli o páté místo v tabulce a tak na soupeře doslova vletěli. Velikým pozitivem bylo, že poprvé o tomto víkendu jsme se sešli v kompletní sestavě již i s dlouhodobě zraněným kapitánem Vojtou Sýkorou a na šířce naší rotace se to projevilo. I Pardubice tak odjíždí z Písku s téměř padesátibodovým výpraskem.

Máme za sebou výbornou základní část, kdyby mi někdo řekl, že se zdravotními patáliemi, které družstvo během sezony potká, uhrajeme bilanci 14:8, asi bych mu nevěřil. Konečné páté místo znamená, že narážíme v play off na Snakes Ostrava, což je dlouhodobě náš neoblíbený soupeř. Letos s ním máme bilance 0:2, navíc nás před dvěma lety v naprosto totožné situaci vyřadil 3:0 z play off. Nicméně Sršni se nikdy nevzdávají a slibujeme, že soupeři nedáme nic zadarmo, a pokusíme se o překvapení, protože final four je vždy neskutečný zážitek!!!