1.liga mužů: Sršni vezou dva body z Ostravy

Pondělí, 18.03.2019 07:43

 V 6.kole nadstavbové části zajížděli písečtí basketbalisté na horkou ostravskou palubovku. V prvním vzájemném utkání zvítězili jasně Jihočeši a tak domácím nechyběla motivace k odvetě. V samotném zápase šlo spíše o čest a Sršni se chtěli nabudit výhrou před play off.  Vzhledem k tomu, že v dopoledních hodinách hrál písecký tým U19 extraligové utkání v Písku, čekal na dvojici mladíků Pistulka, Procházka velmi náročný program. Dlužno dodat, že se s ním oba vypořádali velmi dobře.

Snakes Ostrava - Sršni      79:82

Rozhodčí: Zatloukal, Čarneský

Komisař: Kašparová

Diváků: 50

Hned v úvodu zápasu převzali domácí Snakes iniciativu. Jako by chtěli rázně ukázat, že dva body zůstanou v Ostravě. Sršni se ale drželi na dostřel. Vždy, když se ostravský tým nadychoval k náporu dokázal někdo z nepočetného týmu hostů odpovědět – většinou střelec Šlechta. Do šaten se odcházelo za nelichotivého stavu pro hosty 45:38.

Do druhé půle opět nastoupili aktivněji a několikrát odskočili hostům na dvojciferný rozdíl. Ale hosté se drželi jako klíšťata a čekali na svoji šanci. Ta přišla v posledním dějství. Chytil se trojkař Duda, Šlechta byl v té chvíli nesmrtelný a týmová obrana začala šlapat jako dobře namazaný stroj. Do koncovky Sršni překlopili skóre na svoji stranu a i přes strasti a nástrahy, které koncovka přináší, vezou Sršni dva body do Písku.

Za zmínku stojí dva ceněné ,,doubly,,. Zapisoval je Petr Šlechta za 40 bodů a 16 doskoků a Milan Špičák za 12 bodů a 13 doskoků.

Komentář trenéra: "Jsem rád, že jsme se na tento zápas dokázali motivovat. Doufám, že nás výhra nakopne před play off a tým se poveze na vítězné vlně."

Nyní čeká písecký tým čtvrtfinálová série se Zlínem. Hraje se na 3 vítězná utkání a začíná se v pátek 29.3. ve městě Tomáše Bati. Na palubovku písecké sportovní haly se série přesune k druhému utkání a to v neděli 31.3. pravděpodobně v 17:00.

MM