U17

Pátek, 15.03.2019 18:07
Poslední domácí utkání, proti nejvzdálenějším soupeřům z Ostravy, čekala na naše kadety. V sobotu jsme nastoupili proti vedoucímu týmu tabulky a po debaklu na hřišti Snakes se od nás příliš neočekávalo. Podcenění v kombinaci s naším pohybem, kterému se soupeř zejména v první polovině nedokázal vyrovnat, byly hlavní faktory senzační výhry! V prvním poločase jsme hráli velice chytře v útoku, bylo nás plné hřiště a zodpovědně jsme pracovali na obrané polovině. Vedení 50:29 bylo velice optimistické, nicméně soupeře jsme nechtěli podcenit. Ikdyž soupeř začal hrát zónovou obranu, byli to i ve třetí čtvrtině Sršni, kdo navyšoval náskok. Až v poslední desetiminutovce soupeř korigoval na konečný výsledek 82:68. Za výkon v prvních třiceti minutách máme naprosto zasloužené vítězství, které družstvo Snakes s velkou pravděpodobností připravilo o pořádání Final Four v Ostravě. Pro nás tato výhra byla pozitivem v tom, že jsme v základní části extraligy dokázali minimálně jednou porazit všechny soupeře, a to má před play off svoji váhu...

V neděli přijela do Sršního hnízda "ta slabší" Ostrava a ještě k tomu bez nejlepšího střelce Vlka. To však byl pomyslný kámen úrazu. Soupeř, který neměl co ztratit a mohl jen získat. V úzké rotaci, kdy každý z hráčů si věřil a Sršni, kteří si po sobotní výhře mysleli, že se nemůže nic stát. Naše lehkost, pracovitost a pohyb byl rázem pryč, a tak to bylo jedno velké trápení. Ikdyž jsme i tak byli po většinu první půle ve vedení, každého v hale museli bolet oči a trenér měl blízko k infarktu. Po poločasové bouřce v sobě Sršni naštěstí našli poslední síly a ve druhém poločase už byli lepším týmem. Nutno dodat, že průběh utkání rozhodně neodpovídá výsledku...

Dvě kola před koncem si tak Sršni zajistili medailové umístění v tabulce základní části a získali tak výhodu domácího prostředí do play off. V případě, že v posledním dvoukole na palubovkách Sokola Pražského a USK získají více výher než Snakes, mohou se posunout na druhé místo a narazit ve čtvrtfinále na tým Pardubic. O prvním místě psát ani nebudu, protože to je v oblasti Sci-fi a s největší pravděpodobností tak Sršni obsadí třetí příčku, a soupeřem v play off budou Nymburk, Sokol Pražský nebo Prostějov.