1.liga mužů: V posledním domácím utkání nadstavby Sršni těsně podlehli Pardubicím

Neděle, 10.03.2019 21:33

První vzájemné utkání obou soupeřů nabídlo pohledný, rychlý, útočně laděný basketbal a i odveta v písecké sportovní hale se nesla v podobném duchu.

Sršni - BK Synthesia Pardubice "B"     100:101

Rozhodčí: Kovačevič, Kejklíček

Komisař: Opava

Diváků: 150

Sršni potvrdili svoji pověst týmu, který raději útočí než brání a od prvních minut se snažili soupeře trápit spíše svou ofenzivou, než kdovíjak skálopevnou obranou. To se jim víceméně dařilo, po pěti minutách na světelné tabuli svítilo úctyhodných 20:18. Pak Písek přeci jen zabral i v obraně a první část vyhrál 29:25. Těsné vedení udržovali domácí i po většinu druhé čtvrtiny, když dvě minuty před jejím koncem přišel jeden ze zlomových momentů - za stavu 43:41 neunesl domácí trenér Janovský jeden z mnoha pnepřesných výroků rozhodčího Kejklíčka a za nesportovní chování byl vyloučen. Této situace dokonale využil hostující Svoboda, který vyloučení potrestal třemi úspěšnými trestnými hody a z následného útoku trefil za tři body a "perníkáři" rázem vedli o 4. Poločasové skóre 46:52 však dávalo naději oběma týmům.

Třetí čtvrtinu však zcela ovládli mladíci z východu Čech. Především přesnou střelbou naleptávali píseckou obranu, která jim však v některých momentech nabízela snadné koše doslova na podnose. Po třetí části se již zdálo, že je o vítězi rozhodnuto: 70:84. V poslední desetiminutovce ukázali žlutočerní srdce bojovníků. Stahovali náskok soupeře kousek po kousku, nakonec jim však chyběl onen pověstný vlásek, když přes vstřelenou stovku Pardubice nedohnali...

Před posledním kolem nadstavby se zdá pravděpodobné, že čtvrtfinálovým soupeřem Sršňů budou zlínští "ševci". Série hraná na 3 vítězná utkání začne v pátek 22.3. ve Zlíně a na první domácí utkání se písečtí fanoušci mohou těšit v neděli 24.3.

Komentář trenéra:"Utkání se mi hodnotí těžko už proto, že jsem ho více než polovinu viděl na monitoru počítače místo v hale na lavičce. Myslím, že jsme naše diváky dokázali pobavit pěkným zápasem a někdy se prostě stane, že ani slušný výkon k výhře nevede. Chtěl bych se hráčům i divákům omluvit za své chování. Je součástí mé práce práce udržet emoce pod kontrolou, bohužel tentokrát se mi to nepodařilo."