U19 - páté místo na dosah

Středa, 06.03.2019 16:23
Hráče U19 o víkendu čekal poslední venkovní výjezd. Sršni v sobotu, na půdě favorita soutěže GBA, od začátku tahali za kratší konec, ale 35 minut se drželi na dostřel a domácím nedali vůbec nic zadarmo. Jsem na hráče hrdý, jak přistoupili k utkání a opravdu se nemáme za co stydět. Předvedli jsme i několik pohledných akcí a i v oslabené sestavě se musel domácí výběr na výhru hodně nadřít. Konečné skóre o 20 bodů naprosto neodpovídá tomu, co se dělo v hale na Stodůlkách a Sršni byli po utkání po zásluze odměněni potleskem i z řad domácích fanoušků.

V neděli Sršni vyrazili do Plzně, kde na ne čekali domácí, kteří potřebovali nutně zvítězit, aby se před nimi nezavřela brána do play off. Rychlé vedení 4:0 byl jen další krok do pekla, ve kterém nás domácí smažili úvodních 15 minut. Domácí Lokomotiva jela jako o život, vedená skvěle hrajícím Kohoutem (první poločas) a neuvěřitelnou trojkovou úspěšností se rychle dostala až do 16-ti bodového vedení. Pak se naštěstí do problémů s fauly dostal Mach, my jsme konečně prolomili střeleckou smůlu, a díky širší rotaci jsme se ještě do poločasu dostali na dostřel čtyř bodů. Nicméně 50 obdržených bodů  za poločas a domácí prostředí Plzně, kde už letos narazili například Nymburk a Snakes Ostrava bylo dostatečným varováním. Sršni od třetí čtvrtiny naprosto zavřeli svůj koš a byla jen otázka času, kdy konečně využijeme i svůj útočný potenciál. Ikdyž jsme v této části hry byli lepším týmem, na tabuli stále svítilo skóre 62:60 pro domácí. Kdo ale nebyl zaslepeným pozorovatelem, ten viděl, že domácí odstoupili od své pohledné a kolektivní hry, kterou nás ničili v prvním poločase a naopak hosté měli dobré střelecké pozice, jen chtěli nechat osud utkání na posledních deset minut. V těch už Sršni naprosto dominovali a unavené domácí přejeli 27:9. Krutý výsledek pro Plzeň, která v prvním poločase předváděla opravdu výborný basketbal. Přeju jim, aby v posledním dvoukole získala vytoužený postup do play off!!!

Situace je tak před posledním dvoukolem následovná: Sršni na domácí palubovce přivítají Brno a Pardubice. Nepočítám příliš s nějakým překvapením jinde, tudíž pokud dvakrát zvítězíme, skončíme na pátém místě extraligy a play off zahájíme na palubovce čtvrtých Snakes Ostrava. V případě našeho zaváhání nás přeskočí Nymburk a ze šestého místa narazíme na Orli z Prostějova.

Chtěl bych pochválit kluky za víkend. V sobotu na GBA jsme nedali favoritovi nic zadarmo a v neděli jsme dokázali vydřít pro sebe výhru v utkání, kdy se nám v prvním poločase nedařilo absolutně nic. A takové vítězství má někdy váhu největší. Kluci dostali o jarních prázdninách dva dny volna a doufám, že přijedou v plné síle natěšení na vrchol sezóny.