1.liga mužů: Snajpr Šlechta řídil další výhru Sršňů

Neděle, 03.03.2019 20:53

Ve 4.kole nadstavbové části zajížděli písečtí basketbalisté na horkou jihlavskou palubovku. V prvním vzájemném utkání zvítězili Jihočeši a tak domácím nechyběla motivace k odvetě. Tu jen podporovalo vědomí, že letos na domácí palubovce příliš neztrácejí. Vzhledem k tomu, že v dopoledních hodinách hrál písecký tým U19 extraligové utkání v Plzni, čekal na dvojici mladíků Pistulka, Procházka velmi náročný program. Dlužno dodat, že se s ním oba vypořádali velmi dobře.

BC Vysočina - Sršni      86:94

Rozhodčí:Scholze, Svoboda

Komisař: Suss

Diváků: 100

Jak je již v posledních utkáních Sršňů zvykem, byl úvod utkání opět festivalem útočného basketbalu. Sršni však byli týmem, který šel do vedení. To jim umožnily především školácké chyby hráčů Vysočiny. Tahounem útočného snažení hostů byl tradičně Petr Šlechta, který zakončoval s velkou úspěšností většinu útočných akcí Písku a ten tak mohl po první čtvrtině zapsat vedení 25:29. Ve druhé části, jako by hosté okoukali od jihlavských některá jejich zaváhání a taktéž vyrobili až neuvěřitelné ztráty, které vedli k tomu, že písecký odchovanec v dresu Vysočiny Adrian Melski poslal utkání 3  minuty před poločasem trojkou  do stavu 42:39 Sršni se však naštěstí zkoncentrovali a poločas vyhráli 43:47.

Ve druhém poločase byli Sršni lepším týmem, soupeře pustili do vedení jen krátce ve 3.minutě, jinak vedli po celou dobu. Klíčovým momentem pak byl nástup do poslední čtvrtiny, kdy šli 5 minut před koncem poprvé v utkání do dvojciferného vedení. To již po kvalitním výkonu především na obranné polovině nepustili.

Za zmínku stojí střelecká exploze Petra Šlechty, který k výhře přispěl 51 bodem a přidal 7 asistencí. Ve statistikách se vyjímá i 15 doskoků Pavla Englického.

Komentář trenéra:"Odvedli jsme v dobrém slova smyslu standartní výkon, za který si odvážíme cennou výhru. Myslím, že v této fázi soutěže předvádíme dobrý basketbal a doufám, že nás to dobře připraví na playoff."