U17 - další dvě výhry na domácí palubovce

Úterý, 26.02.2019 21:49
Tentokrát se naši kadeti představili na domácí palubovce proti družstvům ze severu Čech - Liberci a Litoměřicím. Po posledním debaklu na palubovce Brna bylo pro Sršně důležité uhájit domácí palubovku a udržet se ve špičce tabulky. Ikdyž naši soupeři se nachází na chvostu tabulky, jejich kvalita je rozhodně vyšší, než ukazují výsledky, zejména družstvo Litoměřic několik utkání prohrálo velice smolně.

V sobotu proti Kondorům domácí nastoupili s obrovskou energií. Přestože na obranné polovině se nacházely výpadky, na útočné jsme doslova řádili. Nasázeli jsme za dvacet minut hry soupeři 74 bodů, včetně 9 úspěšných trojkových pokusů. Bohužel to nás hodně ukolébalo a druhý poločas bylo jedno velké utrpení pro oko diváka. Ikdyž o vítězi bylo dávno rozhodnuto, bohužel jsme nemuseli polevit tolik, aby se zbytek utkání stal doslova nekoukatelným. Jediným pozitivem bylo, že jsme pošetřili síly na utkání se Slavojem.

V neděli jsme chtěli opět nastoupit ve velkém stylu, nicméně první desetiminutovku pokračovalo naše sobotní trápení. Soupeř však přijel bez dvou klíčových hráčů, navíc měl v nohách smolné sobotní utkání a na jeho hře bylo každé vystřídání znát. To se projevilo zejména ve druhé čtvrtině, kdy se Sršni probrali a vyhráli ji 31:10 a získali tak rozhodující náskok. Ve druhém poločase Sršni pokračovali v útočné hře a diváci se v koncovce dočkali i populární stovky z rukou Páti Caise.

Čtyři kola před koncem tak Sršni stále drží třetí místo. Dokonce díky zaváhání Snakes ztrácíme na vedoucí příčku pouze jednu výhru, nicméně vzhledem ke skóre s vedoucími týmy není posun nahoru příliš reálný. Spíše si musíme krýt záda. Nicméně výhodu domácího prostředí pro play off máme zcela ve svých rukou, kdy nám stačí získat dvě výhry!!! Stále je však před náma spoustu práce. Přeci jen se play off blíží a naším snem je podívat se na final four, ať se bude hrát kdekoliv...