1.liga mužů: Sršni si otevřeli střelnici a zajistili si postup do playoff

Sobota, 23.02.2019 10:19

Ve třetím kole nadstavbové části 1.ligy přivítali Sršni na své palubovce ostravské Snaky. Oba týmy byly před utkáním na opačných koncích tabulky, a tak byl v roli favorita domácí tým. Zároveň bylo jasné, že pokud Sršni zvítězí, zajistí si postup do playoff.

Sršni - Snakes Ostrava     116:75

Rozhodčí: Slanina, Jon

Komisař: Opava

Diváků: 150

Utkání přineslo od prvních minut útočně laděný basketbal. Zatímco diváci si užívali, trenérům se nad obrannou prací svých týmů tvořila jedna šedina za druhou. Zatímco domácí se prosazovali především v situacích jeden proti jednomu, v čemž kraloval Petr Šlechta, hosté udivovali úspěšnou střelbou zpoza tříbodového oblouku. Sršni byli přeci jen týmem, který tahal za delší konec provazu, přesto vždy, když už to vypadalo na to, že se dokáží "utrhnout" přišla trojka z rukou některého z hostujících hráčů. Do kabin se tak šlo za stavu, který by spíš odpovídal konečnému skóre - 64:53.

Druhý poločas už patřil píseckým. Zatímco na útočné polovině pokračovali v nápadité hře, která byla nejenom efektní, ale i efektivní, v obranné práci přišlo razantní zlepšení, které přineslo velmi rychlé navyšování jejich náskoku. Diváci, kteří ve druhé půli přidali (podobně jako hráči) na energii, tak mohli ocenit alley - up akci v podání dvojice Mikolášek - Englický, trojkovou kanonádu Dudy, či nápadité kombinace zakončené jednoduchými koši, na konci jedné z nich pak zaznamenal "stovku" kapitán Špičák. Nakonec se do listiny střelců zapsali všichni hráči. Výhra tak s předstihem zajišťuje Sršňům účast v playoff.

Komentář trenéra:" Ač jsme měli v obranné práci v prvním poločase spoustu rezerv, jsem spokojen. Myslím, že jsme hráli rychle, kombinačně a divákům nabídli spoustu hezkých akcí. Účast v playoff je pro nás úspěchem a těšíme se na další pokračování soutěže, kdy si v následujících třech utkáních budeme chtít zajistit co nejlepší výchozí pozici."