1.liga mužů: Sedmi statečným pardubický perník chutnal

Neděle, 17.02.2019 10:47

Ve druhém kole nadstavdy druhé nejvyšší soutěže čekal na Sršně výjezd na palubovku legendární haly "Na Dukle", kde sídlí rezerva extraligových Pardubic. Vzhledem k tomu, že písecké juniory čekal přes víkend náročný výjezd na severní Moravu, rozhodlo se vedení klubu vyrazit na východ pouze se šesti "mazáky" doplněnými o juniora Míru Procházku.

BK Synthesia Pardubice "B" - Sršni Písek 96:99

Rozhodčí: Hruša, Barták

Od prvních minut se hrál podle očekávání basketbal, který je oběma týmům blízky - dominovaly rychlé protiútoky, jednoduché kombinace a přesná střelba. O tom, že to na obrany obou týmů bohatě stačilo svědčí skóre po šesti minutách - 17:17. Pak však hosté dokázali využít vystřídání lídra domácích Michala Svobody a následující čtyři minuty vyhráli 1:15. Jak pozdější průběh ukázal, vlastně šlo o rozhodující moment utkání.

Druhá i třetí čtvrtina přinesla totiž vyrovnaný boj. Dlužno dodat, že bylo na co se dívat - hrál se líbivý basketbal, plný pohybu a pěkných akcí. Do poslední části šli Sršni s relativně slušným, jedenáctibodovým, náskokem. Pak však přišlo to, co asi přijít muselo - hostům začala docházet "šťáva" a domácí mladíci vycítili šanci. Ve 33.minutě už prohrávali jen 74:79 a v 37.minutě snižoval velmi dobře hrající Výcha na 89:91.Ten samý hráč pak dokonce poslal domácí minutu a půl před koncem do jednobodového vedení, nicméně koncovku vzali do rukou ve žlutočerných dresech zkušení Šlechta s Englickým, které doplnil jistotou při proměNování trestných hodů Mikolášek. A i když v samém závěru odmítl z trestných hodů "stovku" (nebo praní dresů?) kapitán Špičák, mohli se písečtí radovat z cenné výhry, která je velmi příbližila účasti v playoff.

Komentář trenéra:"Myslím, že jsme především v útoku odehráli skvělé utkání. Hráči se semkli a odvedli bojovný výkon, za který nezbývá než smeknoiut klobouk. Doufám, že podobné představení předvedeme i v pátek doma v utkání s Ostravou, na které zvu všechny naše příznivce."

MJ