U17 - víkend na Moravě

Úterý, 12.02.2019 06:40
Na naše hráče ročníku U17 čekal výjezd na dalekou Moravu, kde se utkali s týmy z čela tabulky. V sobotu čekal na Sršně tým Orlů z Prostějova, kteří zatím jako jediní dobyli v této sezóně naší palubovku, a tak bylo o motivaci postaráno, vrátit jim porážku i s úroky. Soupeř se opírá o sehranou osu týmu v čele s účastníky ME U16 Šiškou a Bálintem, kteří jsou doplnění o několik dalších zajímavých jmen. Hned od začátku se hrálo velice rychlé utkání, ve kterém si v úvodní pětiminutovce domácí vytvořili slibný náskok 16:4. Poté to ovšem byli Sršni, kteří působili živějším dojmem a i přesto, že se nám příliš nedařila střelba z dálky, jsme ovládli hřiště a soupeř si nevěděl rady jak zastavit náš rychlý protiútok. Po třetí čtvrtině byli Sršni ve vedení o 29 bodů a nikdo z řad domácích příliš nechápal, co se děje. Co se stalo ve čtvrté čtvrtině už radši nechci moc rozebírat. Orli roztáhli křídla a pěti rychlými trojkami a téměř nebranitelným Šiškou se rychle dostali na dostřel 6 bodů. Naštěstí se Sršni včas oklepali, nepřipustili vyrovnanou koncovku a získali zasloužené vítězství, které může mít v konečném účtování cenu zlata. Jaké z toho plyne ponaučení? Basketbalové utkání trvá 40 minut a dokud nezazní závěrečný hvizd, nemůžeš vypustit ani jeden souboj. 44 obdržených bodů za poslední desetiminutovku je toho jasným důkazem...

V nedělním dopoledne byl v legendární brněnské hale Morenda na programu přímý souboj o druhé místo v tabulce, kdy oba týmy drželi shodnou bilanci 12:3. Bohužel u nás se sešlo všechno špatně a závěr sobotního utkání jako by nám vzal veškerou energii a odvahu. Ve velice tvrdém utkání jsme byli rovnoceným soupeřem pouze v první čtvrtině. Od druhé desetiminutovky už na hřišti jasně dominovali domácí a došli si pro naprosto zasloužené vítězství.

Gratuluji Brnu, předvedlo opravdu velice kvalitní výkon a přehrálo nás ve všech směrech. Za sebe mohu říct jen to, že s jednou výhrou z Moravy jsem velice spokojen a jsem rád, že se o víkendu nikomu nic nestalo. Doufám, že tato porážka pro nás bude správným ponaučením pro zbytek sezóny, kdy play off už není daleko a tam bude boj každé utkání, stejně jako to nedělní na Morendě.