1.liga mužů: Sršni vstoupili do nadstavby výhrou

Neděle, 10.02.2019 13:19

V prvním utkání skupiny o 7.-12.místo, kde bude hlavní motivací týmů boj o umístění zaručující účast v playoff, přivítali písečtí Sršni na své palubovce tým Vysočiny. Ten se, podobně jako Písek, prezentuje v dosavadním průběhu soutěže výrazně lepšími výkony ve svém domácím prostředí a tak bylo jasné, že domácí ztráta by v tomto případě byla bolestivá.

Sršni - BC Vysočina     100:67

Rozhodčí: Bohata, Peterková

Komisař: Peška

Diváků: 150

První čtvrtina přinesla doslova strašidelný basketbal. Oba týmy se předháněly v tom, kdo vyrobí stupidnější ztrátu a konkurence v tomto ohledu byla opravdu obrovská. Okna v obraně připomínala spíše prosklenné stěny a diváci na tribuně se vzájemně museli ujišťovat, zda přišli skutečně na utkání druhé nejvyšší soutěže v této zemi. Stav 24:24 tak odpovídal plně situaci. Ani druhá perioda nepřinesla zásadní změnu. Sršni přesto, především díky alespoň částečně zlepšené obraně šli do mírného vedení a do kabin si odnášeli náskok sedmi bodů - 47:40.

Druhý poločas borci ve žlutočerných dresech už začali produkovat něco, čemu se dá říkat basketbal. Výrazně zlepšili obranu, začala se dařit střelba z dálky a rychlý přechod na útočnou polovinu přinesl i několik okulahodících kombinací. Již ve 26 minutě šli po trojce Radka Dudy do více než dvacetibodového náskoku 70:48 a jihlavští hráči nevypadali na to, že by s tímto vývojem mohli něco udělat. To se nakonec potvrdilo a diváci se tak nakonec dočkali i "stovky" z ruky Mikoláše Housera.

Komentář trenéra:"V první půli jsme hráli opravdu špatně. Nekoncentrovaně, bez bojovnosti. Naštěstí náš soupeř na tom byl ještě hůř. S výkonem ve druhém poločase už mohu být spokojen, stejně tak jako s výhrou, která nás posunula blíže k cíli, kterým je postup do playoff."