U19 - dvě výhry na domácí palubovce

Úterý, 05.02.2019 15:34
Poprvé v roce 2019 se představili na domácí palubovce také hráči kategorie U19. Definitivní potvrzení play off pozic jim chtěly překazit týmy ze severu, konkrétně Liberec a Litoměřice. V sobotním utkání proti Kondorům se hned od začátku rozehrála velice tvrdá hra, kdy to byl doslova boj o každý míč. Domácí Sršni měli skvělý vstup do utkání a rychle to bylo 8:0. To jakoby v nás vyvolalo pocit polevení a první čtvrtina tak skončila rozdílem "jen" čtyř bodů. Od druhé čtvrtiny to byli domácí, kdo díky širší rotaci a agresivitě začali získávat náskok, který v poločasse čítal už 14 bodů. Třetí čtvrtina se nesla ve stejném duchu, dostali jsme se do vedení až o 21 bodů. V domácím dresu se začalo pravidelně točit všech 12 hráčů a to byl kámen úrazu. Ani o jednom z kluků nemůžu říct, že by podal výkon s kterým nemůže hrát extraligu, jen jsme tím střídáním vypadli z rytmu a soupeř nám zasadil čtyři rychlé trojkové pokusy a rázem to bylo uprostřed čtvrté čtvrtiny na skóre 65:57. Do hry se tak vrátila základní sestava, která ovšem nepřipustila komplikace a dokráčeli jsme si pro výhru číslo 10! Jsem strašně rád za výhru, nicméně to, že jsme z jasného utkání udělali v koncovce ještě drama, beru na sebe a je to určitě ponaučení pro příště. Každopádně jsem rád, že jsme si všichni zahráli a vyhráli jsme doslova stylem start - cíl.

V neděli do Sršního hnízda zavítal tým Slavoje Litoměřice, který se s pouhou jednou výhrou krčí na předpoledním místě tabulky. K tomu všemu při řádění chřipkových epidemií a sněhové kalamitě, která zasáhla ČR dorazil pouze se 6 hráči. Ikdyž soupeř nic nezabalil, nebylo od začátku pochyb o vítězi utkání. Ikdyž jsme po první čtvrtině začali bránit už "jen" od poloviny hřiště, na klucích ze Slavoje už bylo znát, že v součtu se sobotním utkáním toho mají plné zuby. Otázkou tak už jen zůstalo, kdo vsítí pověstnou stovku a ujme se praní dresů (díky Mirku!)  :-)

Jsem strašně rád, že jsme zvládli i tato nebezpečná utkání a zajistili si umístění v horní polovině tabulky. V případě, že chceme pomýšlet na postavení v nejlepší čtyřce soutěže, musíme minimálně jednou uspět za 14 dní na horkých palubovkách Snakes a Prostějova. Doufám, že i pro kluky to bude dostatečná motivace a uděláme v následujících dnech maximum pro společný úspěch!!!