1.liga mužů: V jihočeském derby bral výhru favorit z J.Hradce

Sobota, 02.02.2019 11:27

V posledním kole přivítali Sršni na své palubovce soupeře z nejatraktivnějších - "bankéře" od Vajgaru. Ti zatím soutěží procházejí bez jediného zaváhání a netají se ambicí na co nejrychlejší návrat do nejvyšší soutěže. Atraktivitě utkání odpovídala i atmosféra, ketrou vytvořilo publikum v zaplněné sportovní hale.

Sršni - Basket Fio banka JH     87:101

Rozhodčí: Blahout, Perlík

Komisař: Opava

Diváků: 300

Od prvních minut bylo jasné, že se Sršni budou snažit o celoplošný basketbal hraný ve vysokém tempu s cílem pokusit se "utavit" zkušenější hráče hostů a využít výhody silnější lavičky. Tento styl hry zpočátku nesl ovoce, když se ve vedení vystřídaly oba týmy. Na konci čtvrtiny hosté odskočili do pětibodového vedení, které se jim víceméně dařilo držet celou druhou čtvrtinu. Poločasové skóre 42:48 tak dávalo naději na výhru oběma týmům.

Třetí čtvrtina však Sršňům hrubě nevyšla. Na jejím začátku sice ještě Mikolášek pěti body v řadě domácí přiblížil na 47:50, ale následující pasáž hosté vyhráli 6:22 a ve 26.minutě se zdálo být hotovo. Přes bojovnost žlutočerných si zkušení Lvi drželi bezpečný odstup, když hlavním faktorem byly především zkušenost a také kila na straně jejich pivotů. Především Tomanec v podkošovém prostoru doslova kraloval. Šest minut před koncem zvyšoval právě Tomanec po trestných hodech na 69:88, Sršni však ještě chtěli skvělým divákům něco ukázat. Podle sloganu na jednom z transparentů fanoušků "Není ostuda prohrát, ostuda je nebojovat" se ještě pokusili zagresivnit obranu a zápas alespoň zdramatizovat. To se jim i celkem podařilo, když tři minuty před koncem snížil Mikolášek na "hratelných" 82:92. Soupeř je však příliš zkušený na to, aby si takový zápas nedokázal pohlídat...

Sršňům tak nezbývá, než čekat do neděle a držet na dálku palce týmu Plzně, jehož výhru Sršni potřebují k udržení ve skupině 1-6. V opačném případě pak budou bojovat o účast v play-off ve skupině 7.-12. Sršni po  porážce Plzně zahajují v pátek 8.2. v 19:00 s týmem BC Vysočina.

Komentář trenéra:"Prvních cca 8 minut jsme hráli opravdu velmi dobrý basketbal v obrovském tempu. Bylo zřejmé, že to by na soupeře mohlo platit. Pak jsme bohužel  z nějakého důvodu polevili. Rozhodla, podobně jako v J.Hradci, "hluchá fáze" ve třetí čtvrtině. Bohužel jsme nenalezli odpověď na váhovou převahu soupeře pod košem a také jsme se v některých fázích nedokázali zkoncentrovat po chybých rozhodnutích rozhodčích, jejichž výkon a tendenčnost v rozhodování je pro mě obrovským zklamáním.Soupeři gratuluji a přeji mu mnoho štěstí v další fázi soutěže."