U17 - další dvě výhry kadetů

Pondělí, 28.01.2019 15:42
Do Sršního hnízda tento týden dorazily dva týmy z vrcholových center mládeže - Nymburk a Pardubice, kteří byli našimi sousedy v tabulce. Utkání tak slibovali vyrovnané bitvy.

První na programu bylo sobotní utkání s Nymburkem, u kterého jsme v úvodním dvoukole prohráli rozdílem patnácti bodů. Hned od úvodu se hrála útočná podívaná, která se musela slušně zaplněné tribuně líbit. Soupeř se opírá o velice silnou základní pětku, z které nás zlobil především rozehrávač Rylich, který si s náma dělal v prvním poločase doslova co chtěl. Naše jednoduchost a úspěšná střelba byla základem velice dobrého útoku, bohužel na obrané polovině to vypadalo, že si hráči myslí, že mají za sebou ještě brankáře, což bohužel nebyla pravda. Hlavně díky 49 obdrženým bodům byl náš poločasový náskok pouze pětibodový. Ve třetí čtvrtině Sršni zlepšili obranu, zrychlili svoji hru a vypracovali si dvouciferný náskok, který s vypětím všech sil i v koncovce udrželi a připsali si velice důležité vítězství v boji o špičku tabulky.

V neděli dorazil do naší haly tým z města perníku, který v poslední době oplýval velice dobrými výsledky a v tabulce byl pouze jednu výhru za námi. První vzájemné utkání jsme v Pardubicích vyhráli rozdílem čtyř bodů a soupeř byl od začátku odhodlaný nám prohru oplatit. Úvod patřil hostům, ale Sršni se rychle dotáhli a po první desetiminutovce už jsme byli ve vedení 27:25. Naše obrana opět nepůsobila nejpevněji, ale jsme měli velké štěstí, když jsme nedodrželi pokyn hlídat střelce soupeře a darovali jsme jim snad pět úplně otevřených střel...Soupeř je naštěstí nepotrestal a od druhé čtvrtiny chtěli domácí ukázat, že mají v sobě dostatek energie a umí také velice dobře bránit. Tím narostlo i sebevědomí na útočné polovině a naše rychlost přinášela úspěch. Nakonec Sršni Pardubice deklasovali o 40 bodů, když ve čtvrté čtvrtině zapsal oblíbenou stovku benjamínek Pepa Svoboda. Za zmínku bezesporu stojí i výkon Patrika Caise, který před naším košem postavil takovou zeď, že se o ní už doslova zoufalí perníkáři několikrát rozbili.

Získali jsme dvě velice cenné výhry a s bilancí 11:3 se držíme za Snakes Ostrava hned na druhém místě společně s Brnem, kam zavítáme za 14 dní. Poslední utkání ukazují, že naše výkony na útočné polovině prudce stoupají a začínáme být velice nebezpeční. Na druhou stranu tolik chyb v obraně kolik jsme schopní předvést už musí někdo tvrdě potrestat. Jako trenér budu doufat, že s energií jakou jsme bránili v neděli budeme pokračovat a i v tomto ohledu půjdou naše výkony nahoru. Děkuji všem divákům za povzbuzování, gratuluji klukům k výhrám a jsem zvědav, jak daleko až můžeme dojít, jen tak dál!!!