1.liga mužů: Druhá venkovní výhra zajišťuje Sršňům minimálně účast ve skupině 7.-12.

Neděle, 27.01.2019 17:23

K poslednímu venkovnímu utkání základní části odjížděli Sršni s cílem pokusit se urvat výhru, která by je definitivně zbavila nebezpečí účasti ve skupině o udržení.

Basket Košíře - Sršni     80:92

Úplný úvod utkání patřil domácím, když po dvou minutách vedli 8:5. pak však převzali otěže do svých rukou písečtí. Agresivním, běhavým basketbalem trápili zkušený pražský tým, který jen těžko nacházel na jejich hru odpověď. Útočnou aktivitu Sršňů navíc podpořili netradiční střelci v podobě mladíků Macha a Procházky. Sečteno, podtrženo po první čtvrtině vedl Písek 21:30 a protože se obraz hry nezměnil ani ve druhé části, šlo se do kabin za stavu 36:52.

Ani průběh třetí čtvrtiny nenasvědčoval nějakému dramatu. Košíře se sice v její polovině dostali na rozdíl devíti bodů, nicméně za další tři minuty upravoval kapitán hostů Špičák na 51:69 a zdálo se být po zápase. Sršni však bohužel ztratili koncentraci a poslední minutu a půl prohráli 8:0. To domácí povzbudilo a ve stejném duchu začali i poslední část. Po dalších třech minutách snižoval domácí Lyčka již na 67:70 a s hosty to vypadalo zle nedobře. Pak však přišla "zlatá" trojka Englického, ketrá definitivně změnila obraz hry. A když Hejda tři minuty před koncem proměnil krátce po sobě dvě trojky bylo po zápase.

Komentář trenéra:"První poločas bylo asi zatím to nejlepší, co jsme v této sezóně předvedli minimálně při venkovních zápasech. Mám radost, že se chytili mladíci Mach s Procházkou, kteří nám svoji aktivitou velmi pomohli. V krizi, do které jsme se dostali během poslední čtvrtiny nás naopak vytáhli zkušení hráči. Takže stručně řečeno, byl to velmi dobrý týmový výkon, který nám přinesl tak potřebnou výhru. V posledním kole přivítáme v jihočeském derby favorita celé soutěže - jindřichohradecké Lvi, kteří v soutěži ještě neprohráli. V případě výhry postupujeme do skupiny 1.-6., do které bychom se dostali i v případě výhry Plzně v Litoměřicích (do 24 bodů). Rád bych pozval všechny fanoušky v pátek do haly. Moc se na tento zápas těšíme a doufám, že to bude svátek basketbalu."