U19 - první venkovní porážka

Pondělí, 21.01.2019 15:23
První utkání v novém roce čekali také naše juniory. Vyjížděli na palubovku favoritů soutěže Nymburka a dosud neporaženého USK Praha. Sobotní utkání s juniory českého basketbalového hegemona, který se s námi dělil o třetí příčku, s bliancí 8:4, bylo utkáním víkendu. Domácí nastupovali bez největší hvězdy Kováře, který si plnil povinnosti v NBL v dresu Svitav. Sršni přilétli do Nymburka dokonce jen v 8 hráčích, kdy chybělo hned několik hráčů základní rotace. Úvodní pětiminutovka patřila jasně domácím, pak se však Sršni osmělili a převzali otěže zápasu. Zejméne v obraně jsme domácím zle zatápěli díky trojici dvacetibodových střelců Šurého, Pistulky a Svobody. Žádný ze soupeřů si nemohl vytvořit výraznější náskok, ale i přes problémy s fauly ve druhém poločase to byli stále Sršni, kdo byli mírně vpředu. Naštěstí Sršni díky nezměrné bojovnosti koncovku zvládli(ikdyž jsme to dělali hodně napínavé), když si v ní rozhodující slovo vzal Mikoláš Houser. Určitě se jedná o výhru, která nás nadále drží v popředí tabulky a myslím, že při pohledu na naše absence nás soupeři neustále podceňují, což se při šířce našeho kádru nevyplácí. Ještě jednou velká gratulace všem zúčastněným...
 
 
 
V neděli nás čekal soupeř ještě o několik tříd jinde. Proti pražským Sovám jsme dokázali vzdorovat jen první pětiminutovku, pak zaúřadovalo fyzično a kvalita soupeře, který nás doslova přejel. I přes hrozivý výsledek mám ale z utkání vcelku dobrý pocit, když dostali velkou příležitost i hráči, kteří v extralize pravidelně nenastupují a nevedli si vůbec zle.
 
 
 

Pohled na tabulku pro nás vypadá opravdu zajímavě a myslím, že stále překvapujeme všechny soupeře, kteří nás podceňovali. V týmu máme sice pouze dva hráče ročníku 2000 a k tomu máme několik dlouhodobě zraněných hráčů, pořád to ale nic neubírá na síle Sršňů, kteří nedají žádnému soupeři nic zadarmo. Přijde mi, že teď na nás doslova sedí věta, že TÝM je tak silný, jak je silný jeho nejslabší hráč. Opravdu dobrá práce kluci a jen tak dál!!! Za 14 dní se budeme bránit útokům ze Severu, kdy dorazí Liberec a Litoměřice. V případě dvou výher by jsme udělali opravdu mílový krok pro zajištění nejhůře 6. místa po základní části.