1.liga mužů: První domácí porážka znamená hrozbu účasti ve skupině o udržení

Pondělí, 21.01.2019 08:31

V 16.kole přivítali Sršni před zaplněnou tribunou druhý celek skupiny Západ - rezervu USK Praha. 

Sršni - USK Praha "B"     74:84

Rozhodčí: Ulrych, Jón

Diváků: 250

Od prvních minut se hrál oku lahodící basketbal. Oba týmy hráli ve velmi rychlém tempu a hlavně pražské "Sovy" předváděli proč jsou v tabulce tak vysoko. Taženy především Tůmou a Bátovským předváděly takřka neomylnou střelbu. Sršni byli na útočné polovině také aktivní, bohužel jejich obrana byla příliš "hodná" o čemž svědčí pouhé 3 fauly za první čtvrtinu. Výsledkem bylo vedení Pražanů 21:31. Do druhé čtvrtiny nastoupili v obranné fázi jiní, mnohem kousavější, Sršni. Za tři a půl minutu nedovolili hostům skórovat a najednou jich bylo plné hřiště. To přineslo srovnání obrazu hry a poločasové skóre 42:47 dávalo naději.

Třetí čtvrtina byla v režii domácích. Rychlá přechodová fáze, úspěšné tříbodové pokusy Šlechty, Dudy a Housera a velmi dobrá obrana přinesly Sršňům v jejím průběhu tříbodové vedení. Do poslední části se šlo za stavu 61:60. V té však Písek zradil především útok. Několik nepřesných zakončení, byť z dobrých pozic, přineslo do jejich hry křeč. Pak už Sršni začali hrát příliš individualisticky a dostávali se do těžkých pozic, které neproměňovali. Pražané si tak od Otavy odváží další body.

Komentář trenéra.: " Myslím, že se dnes divákům basketbal musel líbit. Bohužel po laxním úvodu nás pak basketbalový Bůh v průběhu utkání potrestal několika smolně neproměněnými střelami a silný protivník nás za to potrestal. Stejně jako v Plzni nás dnes bohužel nepodržely trestné hody. Už podruhé za sebou jsem celkem spokojen s naším výkonem a už podruhé za sebou to nestačilo na výhru. Doufám, že po utkání v Košířích budu nespokojen se hrou, ale povezeme si domů dva body, které potřebujeme k jistotě účasti v alespoň "prostřední" skupině, kde bychom bojovali o postup do play-off. Děkuji divákům za skvělou návštěvu a perfektní atmosféru, kterou v hale opět vytvořili!"

MJ