1.liga mužů: Smolná prohra v Plzni po slušném výkonu

Pondělí, 14.01.2019 08:16

Los 15.kola prvoligové soutěže písecké muže odeslal do Plzně. Po strastiplné cestě ve sněhové vánici nastoupili s touhou urvat výhru, která by jim již zajišťovala minimálně 6.místo po základní části a tím i účast v bojích o play-off.

Lokomotiva Plzeň - Sršni     79:77

Rozhodčí: Kejklíček, Petrák

První minuty utkání patřily domácím. Sršni jakoby byli myšlenkami ještě na cestě nastoupili velmi vlažně a nahecovaní Plzeňáci  toho dokázali patřičně využít, když ve 4.minutě vedli již 15:3. Píseckým, podobně jako v předchozím utkání, pomohlo až prostřídání. Noví hráči přinesli na hřaště tolik potřebnou energii a skoŕe se postupně začalo vyrovnávat. Po první čtvrtině vedla ještě Plzeň 21:15. Do vedení šli hosté poprvé v 18.minutě po směči výborně hrajícího Svobody. Poločasové skóre 35:37 pak dávalo do dalších bojů velmi dobrou výchozí pozici.

Po celou dobu třetí čtvrtiny Písek své vedení udržoval, bohužel na přelomu čtvrtin přišel krátký dvouminutový výpadek, který přinesl obrat z 52:55 na 60:55. Podobná "nehoda" pak postihla Sršně ještě 5 minut před koncem, kdy najednou ze 66:62 bylo za minutu 73:62. Zdálo se, že se zápas v poklidu bude dohrávat, to však písečtí bojovníci nedovolili. Především díky velmi dobré obraně se dvě minuty před koncem dostali košem Šlechty na rozdíl jediného bodu - 73:72. Ve vyrovnané koncovce však prokázali pevnější nervy domácí a tak se Písek vrací domů s prázdnou.

Komentář trenéra:"Mrzí mě prohra, ale jsem spokojen s výkonem i přístupem hráčů. Myslím, že o naší porážce rozhodlo především několik krátkých "blackoutů" a také mizerné trestné hody (24/12). Tam ty dva body rozdílu určitě najdeme. Máme nyní na konci základní části velmi těžký los a k jistotě postupu potřebujeme jednu výhru. Rád bych pozval diváky k dalšímu utkání, které odehrajeme doma netradičně v neděli od 16 hodin s rezervou USK Praha, která je momentálně na 2.místě"