U15 zvládli vstup do extraligy

Sobota, 05.01.2019 18:57

Sršni - BK Synthesia Pardubice 90:71

Hned v úvodu nás hosté zaskočili. Měli jsme trochu smůlu v zakončení a k tomu ještě přispěla naše nedůsledná obrana, která jim věnovala pár snadných košů. Řádění Pardubic za stavu 2:9 zarazil teprve timeout. Zklidnili jsme se v koncovce a po první čtvrtině jsme již vedli 27:22. Stále jsme však nemohli být spokojeni s projevem naší obranné práce. Ta se rapidně zlepšila ve druhé části, kdy jsme soupeři dovolili pouze 9 bodů a poločasové skóre 47:31 nám dodalo potřebný klid. Druhý poločas již ze strany perníkářů žádné zlepšení nepřinesl, a tak si připisujeme první extraligovou výhru.

Sršni - BVK Holice 83:44

O poznání lepší vstup do utkání proběhl v neděli. Na Holice jsme doslova vlítli a za pět minut již svítilo na tabuli 13:2. Poté se hra přeci jenom do konce první části vyrovnala. O tom, že dva body zůstanou doma, jsme rozhodli znovu ve druhé čtvrtině. Stále jsme byli při střelecké chuti, ale hlavně opět zafungovala obrana. Nejlepšího střelce soupeře jsme drželi od míče a za druhou desetiminutovku jsme obdrželi pouze 8 bodů. Poločasové vedení 47:21 a nebylo, co řešit. Obrovskou kaňkou na těchto dvou výhrách, je vážné zranění Šimona Marka, který nám bude v nadcházejících zápasech velmi chybět. Přejeme brzké uzdravení.