1.liga mužů: V dramatickém utkání udrželi Sršni domácí neporazitelnost

Sobota, 05.01.2019 13:09

Ve 14.kole Sršni přivítali na své palubovce tým GBA Europe složený z mladých hráčů z celé Evropy. Ti se zde připravují na splnění svého cíle, kterým je basketbalové stipendium na některé z univerzit v USA. V prvním vzájemném zápase Písek v Praze prohrál, když ho soupeř doslova "umlátil"...

Sršni - GBA     86:80

Rozhodčí: Salvetr, Peterková

Diváků: 200

Začátek byl jako na houpačce. Lépe ho zvládli hosté, když už ve druhé minutě vedli 5:10. Písek ožil až po prostřídání a v 7.minutě vedl 25:18. Závěr první čtvrtiny, stejně jako úvod druhé opět patřil naopak mladíkům z GBA. Sršni obrana připomínala kde co, ale rozhodně ne obranný val, hosté získávali všechny "mrtvé" míče, a když se k tomu přidaly i problémy s fauly u Šlechty a Musila, vedli hosté v 15.minutě 39:47. Pak se Sršňům přeci jen povedlo "zavřít bránu" a v do kabin se šlo za přijatelného stavu 45:48.

Třetí část byla v režii GBA. Jihočeši se jen velmi těžko prosazovali proti pohyblivé a tvrdé obraně soupeře a v 12 vstřelených bodů nemohlo v jinak útočně laděném utkání na udržení kroku stačit. Před poslední čtvrtinou by si na Sršně asi vsadil málokdo z opět početného a skvěle fandícího publika. Sami hráči však první domácí prohru připustit nechtěli. Především zrychlení přechodové fáze v útoku a zvýšení agresivity na obranné polovině přinesly otočení průběhu utkání. Poprvé Sršni srovnali 4 minuty před koncem na 76:76 košem Šlechty. Do vedení je stejný hráč dostal minutu před koncem - 82:80. Koncovku si pak Sršni, především díky velmi dobré obraně, dokázali pohlídat a mohou si tak připsat veledůležité body.

Komentář trenéra:"Chtěli jsme v tomto utkání po hráčích především bojovnost a neústupnost v osobních soubojích. To se nám v průběhu zápasu ne úplně dařilo. Za doslova vydřenou poslední čtvrtinu si však hráči zaslouží obrovský respekt. Musím říct, že takovou bojovnost jsem u svého týmu už dlouho neviděl. Jako skoro pokaždé nás k výhře doslova dotlačili skvělí fanoušci, kterým tímto děkuji"