U12 -Vánoční turnaj v Plzni

Neděle, 30.12.2018 19:12

Podobně jako v předchozím roce, se i letos zúčastnil tým složený z hráčů ročníku narození 2007 Vánočního turnaje v Plzni. V první fázi turnaje jsme se střetli ve skupině s klatovskými dívkami a týmem z německého Bayreuthu.

Sršni - BK Klatovy (dívky)    70:40 

V utkání jsme byli lepším týmem, i když především v lichých čtvrtinách nám holky kladly odpor.

Sršni - Bayreuth     60:42

V první půli se hrál vyrovnaný zápas. Náš soupeř nedodržoval pravidlo povinného minižákovského střídání, proto jsme se ve druhé půli rozhodli také střídat libovolně. To přineslo hned na začátku poločasu rozhodující náskok.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na pražský tým Sokol Kbely, se kterým jsme před rokem a půl prohráli na Předsedově poháru v Písku.

Sršni - Sokol Kbely     48:20

Soupeře jsme přehráli především díky rychlému protiútoku a velmi dobré celoplošné obraně. To ná posunulo mezi čtyři nejlepší celky turnaje

V semifinále jsme se střetli s mnichovskou akademií IBAM, v jejímž kádru nastupoval naprosto dominantní hráč černé pleti.

Sršni - IBAM     27:60

Od začátku byl německý tým lepší. Mrzet může především "předposranost" našich hráčů, kteří se bohužel proti atraktivnímu soupeři nedokázali vypnout k maximálnímu výkonu.

V zápase o 3.místo na nás čekala domácí Lokomotiva.

Sršni - Lokomotiva Plzeň     28:42

Přes prohru mohou být Sršni se svým výkonem spokojeni. Soupeř nás v útoku přehrával v podstatě jen díky seběhům do našeho zcela vyklizeného podkošového prostoru, když jsme se pokoušeli každý svého hráče bránit tak aby nedostal přihrávku. Soupeřovo vymezené území bylo naopak často zcela plné a to se v tomto věku těžko překonává. 

K diplomu za 4.místo obdržel ocenění i Marek Lopata, který se stal členem all-stars pětky. Určitě si toto ocenění především za první tři utkání zaslouží a doufejme, že ho nastartuje k maximálnímu tréninkovému úsilí.

Na turnaj v Plzni jezdíme rádi, je to příjemně a užitečně strávený čas. Přesto nás mrzí, že se pravidla stanovená vedením turnaje stala v podstatě bezceným kusem papíru. Trenéři je nedodržují (jen co víme, tak Klatovy a Kbely nastoupili se staršími hráči a německé týmy jako obvykle přijeli v osmi hráčích a střídali si jak chtěli) a direktoriát turnaje jejich dodržování po nikom nevyžaduje. Neumím si představit, že bych jel někam na turnaj se staršími hráči - hanba by mě fackovala... Přesto pořadatelům děkujeme za možnost tento turnaj sehrát - umím si představit, kolik je to stojí práce.

Děkujeme rodičům, kteří umožnili se klukům turnaje zúčastnit. Myslíme, že to je pro ně vždycky fajn zážitek - dobrý basketbal, společné zážitky, bowling, bazén....bude na co vzpomínat. Také děkujeme za pomoc s dopravou a skvělé fandění. Přeji jen to dobré v roce 2019.

MJ+GJ