Poslední Vánoční nadílka pro dorost

Úterý, 11.12.2018 08:54
Na dorostence Sršňů tenhle týden čekal poslední hrací víkend a měli ho obstarat hráči U19 ve dvojičce proti bratrům Sokolům ze Žitné ulice. Ještě předtím se odehrála další významná událost, kdy se Sršni v dresu Gymnázia Písek představili v termínu 3.-4. prosince v Jindřichově Hradci na MČR středních škol. Hned v prvním zápase jsme narazili na soupeře z Nymburka a dostali příděl téměř o třicet bodů. V tu chvíli mi návrat do starých míst poněkud zhořkl a nikdo by si na nás nevsadil ani korunu. Pak ovšem výhra nad Prahou,  nervy drásající semifinále výhra nad sportovním gymnáziem z Ostravy o dva body a ve finále demolice Pardubic. Našim hráčům se na krku houpou zlaté medaile a my můžeme začít slavit postup na MS na Krétě v termínu 12.-20.dubna 2019. Bohužel pořádající AŠSK tuto událost nehradí, a tak začal boj o možnost se této akce zúčastnit. A teď už zpět do dresu Sršňů a do posledního dvoukola extraligy U19 roku 2018. V sobotu jsme chtěli v Sršním hnízdě dokonat velkolepou podzimní jízdu, ve které ani jedno naše dorostenecké družstvo neprohrálo žádné sobotní utkání. Tentokrát k dlouhodobě zraněnému Vojtovi Sýkorovi na lavičku usedli marodi Mirek Procházka a Matěj Mach. Nicméně úvod z říše snů a rychlé vedení 7:0. Poté přišlo chvilkové ukolébání, kdy jsme vrátili soupeře do hry a hra se vyrovnala. Poté ovšem našemu obrovskému tempu a agresivitě letka Sokolů podlehla a přestala stíhat v obraně, a když už si v útoku pozici připravili, sami jí trestuhodně zahodili. A tak jsme byli v poločase ve vedení o 23 bodů. Druhý poločas soupeř přitlačil a začal boj o každý bod, nicméně Sršni hru kontrolovali a vyhráli rozdílem 28 bodů!!!

V neděli pak na nás čekala odveta v Žitné ulici, kde nás měla čekat podstatně těžší práce. I když pohled na naší rozcvičku ve mě vyvolával osypky a počítal jsem spíše jak udrzet lepší vzájemný zápas, Sršni opět vlétli do utkání ve velkém stylu a ovládli ho způsobem Start - Cíl :-) Úvod 3:18, a tak nějak přišlo uspokojení a mysleli jsme si, že vše půjde samo. Nejenže soupeř poté zagresivnil svou hru a stáhl do poločasu rozdíl ve skóre na pět bodů, ale naše užší rotace se dostala i do problémů s fauly. Pak začala hra jako na houpačce, úvod opět patřil Sršňům a zpět získané dvouciferné vedení, aby to po minutě bylo opět o dva. Po 3. čtvrtinu se tak hrálo o každý bod. Utkání se zlomilo v poslední desetiminutovce, kterou jsme rozjeli deset ku nule. Sice jsme se nevyhnuli nějakým zmatkům, ale i díky úspěšným trestným hodům jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

Co říci závěrem? Ani nevím jak hodnotit první polovinu sezóny. Asi bych to shrnul jako jedna velká paráda. Sice se nám nevyhnuly nějaké kolapsy, ale jak nově složený tým U17 s bilancí 7:3 přečká Vánoční svátky na 3.-5. pozici, tak i U19 se dělí s Nymburkem o třetí příčku. Kdyby mi to někdo nabídnul před sezónou, s vědomím odletu Gabriela Ptáka do USA, s dlouhodobým zraněním kapitána Vojty Sýkory, s absencemi kvůli operacím nosu, uklouznutí ve sprchách, kdy si kvůli výronům nabijeme na schodech a zmrzačíme si i zápěstí, atd., myslel bych si, že mluvím s drogově závislým. Ani nevím čím to je, ale mám pocit, že se uvnitř týmu Sršňů nachází neskutečná pohoda a probouzí se nějaká víra v naše schopnosti, ať do utkání nastupujeme jakkoliv a s kýmkoliv a jsem neskutečně rád, že i po těch letech můžu být součástí téhle party, která mě neustále dokáže překvapit. A o těchto Vánocích mohu konstatovat, že velice příjemně!!! V neposlední řadě bych chtěl poděkovat Vám, fanouškům, kteří jste se opět po letech naučili chodit na zápasy dorostu ve velkém počtu a doufám, že Vám to naší hrou splácíme. Opravdu si troufám tvrdit, že hrajeme pohledný mládežnický basketbal a stojí za to si cestu do Sršního hnízda najít. Závěrem bych Vám chtěl popřát klidné prožití vánočních svátků a popřát Vám hodně štěstí do roku 2019. Nejen za sebe Vám mohu slíbit, že i v nadcházejícím roce se budeme snažit, aby úspěchy Sršňů z roku 2018 nebyly jen jakousi náhodou...