1.liga mužů: Sršni vrátili Vyšehradu porážku a drží domácí neporazitelnost

Sobota, 08.12.2018 10:28

Soupeř Sršňu z pod Vyšehradské skály se zatím krčí na posledním místě skupiny A s jedinou výhrou, kterou zaznamenal právě v prvním vzájemném duelu s Pískem. Oba týmy počítaly ve svých sestavách ztráty, domácí samozřejmě toužili vrátit svému soupeři porážku.

Sršni - Sokol Vyšehrad     103:70

Rozhodčí: Vondráček, Výborný

Diváků: 150

Domácí vstoupili do utkání sebevědomě a od úvodu si šli pro výhru. Již po 4 minutách vedli dvouciferným rozdílem 12:2 a své vedení stále navyšovali. Po první čtvrtině vedli žlutočerní již 29:7 a zdálo se, že Vyšehrad je "na ručník". I nástup do druhé čtvrtiny Sršňům vyšel a s chutí hrající Mikolášek zvyšoval ve 12.minutě na 33:9. Od té chvíle však přebrali otěže utkání hosté a v 16.minutě snížili na 38:25. Sršni však naštěstí pochopili, že "samo to nepůjde" a koncovku poločasu si dokázali pohlídat, když se šlo do kabin se skórem 47:26.

Druhý poločas přinesl víceméně vyrovnaný boj, kdy si Písek dokázal hlídat více než dvacetibodový náskok, který pak ke spokojenosti výborných diváků dokázal v posledních minutách utkání navýšit. Populární "stovka" pak padla z levačky kapitána Milana Špičáka.

Komentář trenéra:"Jsem samozřejmě rád za výhru, která nás udržuje v horní polovině tabulky. Myslím, že jsme především v úvodu utkání předvedli velmi slušný výkon a dlužno dodat, že tato pasáž zápas v podstatě rozhodla. Jsem rád za podařený návrat Dana Hejdy a pevně doufám, že se do hry vrátí i Šimon Běle, jehož přístup je perfektní."

MJ