1.liga mužů: Černá série z venkovních utkání přerušena. Sršni vezou z Polabí dva body!

Pondělí, 03.12.2018 08:58

V 10.kole zajížděli Sršni do Nymburka k utkání s rezervou týmu Basketball Nymburk. Ukončovali tak sérii tří venkovních zápasů. Sestavy obou týmu poznamenalo několik absencí a otázkou bylo, který z nich se s touto skutečností vyrovná lépe.

Basketball Nymburk "B" - Sršni Písek     68:75

První čtvrtina se nesla v duchu vyrovnaného boje, kdy žádný z týmů nedokázal výrazněji odskočit. Hosté si dokázali vytvořit relativně dost dobrých střeleckých pozic, které ale neproměňovali zdaleka s takovou úspěšností, aby jim to mohlo přinést výraznější náskok. To přišlo až v úseku mezi 11. a 15.minutou, který Sršni vyhráli 3:13 a to především díky poctivé obraně a také třem úspěšným trojkovým zásahům Radka Dudy - 20:30. Bohužel zafungovalo přísloví "lehce nabyl, lehce pozbyl" - pár chyb nastartovalo Středočechy k obratu a ti šli do kabin s vedením 32:31.

V úvodu druhého poločasu si domácí stále drželi mírný náskok, druhou část 3.čtvrtiny však zcela ovládli Sršni, když ze stavu 39:35 ve 23. minutě dokázalo otočit na 43:50 v minutě třicáté. To byl rozhodující moment utkání. Zvláště, když Jihočeši dokázali v tomto duchu nastartovat i poslední část a po trojkách svátečního střelce z této vzdálenosti - Milana Špičáka, vedli ve 33.minutě již 51:66. Ač se hosté v závěru zmohli na dotahování, blíže než na 6 bodů se již nedostali a Písek si tak odváží cenou výhru.

Komentář trenéra:"Ten kámen, co nám spadl v neděli večer v Nymburku ze srdce musel být slyšet i u nás v Písku. Snad jsme dokázali prolomit deku, která na nás v posledních utkáních trochu ležela. Byl to kolektivní výkon, podpořený velmi dobrou prací v obraně a já bych rád poděkoval všem deseti hráčům, kteří se o to zasloužili. Teď tuto výhru potřebujeme potvrdit v pátek doma s Vyšehradem."