U19 - dvě výhry venku

Středa, 28.11.2018 13:23
Další důležitý víkend měli před sebou junioři, kteří vyjížděli na palubovky dosud posledních týmů tabulky Pardubic a Brna, aby potvrdili postavení v horní polovině tabulky. Sobotní utkání proti Bekse bylo plné očekávání. Domácí tým určitě nepatří na pozice, kde se momentálně nachází a je jen otázka času, než se na někom chytí. Hned úvodní nápor nevěstil nic dobrého a po prvních pěti minutách za stavu 15:8 pro domácí musel přijít oddechový čas na probuzení. Sršni se poté hned dostali zpět do zápasu, a ikdyž se skóre do poločasu přelévalo ze strany na stranu, zdálo se, že jsme to my, kdo udává tempo utkání. Do druhého poločasu jsme byli o bod vpředu, přesto jsme neustále působili živějším dojmem a vždy když to vypadalo, že se Sršni utrhnou na dvouciferný rozdíl, přišel nějaký zkrat, kterým jsme vrátili Pardubice do hry. A tak přišla na řadu koncovka, kterou jsme však zvládli a nepustili soupeře blíže než na 4 body a mohli tak slavit další výhru. A i když to v tabulce nevypadá, troufám si tvrdit, že hodně cennou.

BK Pardubice - Sršni 66:73

V neděli jsme měli potvrdit roli velkého favorita v moravské metropoli. Domácí Brno,čekající na první výhru, bylo navíc oslabené o dva klíčové hráče, a tak nic jiného než výhra nebylo možné. Hned od úvodu jsme byli téměř nezastavitelní v útoku, kde jsme nasázeli 68 bodů jen za první poločas. Bohužel při pocitu jasné převahy jsme zapomínali na obranu, která v některých úsecích byla až odfláknutá. Nicméně jsme si dokráčeli pro pohodlnou výhru o 50 bodů a připisujeme si tak šestou výhru. Zajímavá statistika je, že jsme zatím zvítězili ve všech čtyřech utkáních na palubovce soupeře, což u Sršňů nebývalo zrovna pravidlem. Bohužel v nedělním utkání se k dlouhodobě zraněnému Vojtovi Sýkorovi opět přidali další marodi, a tak bude zajímavé sledovat, v jaké sestavě na soupeře vyrukujeme. Před Vánoci by bylo velice příjemné, ve dvojičce se Sokolem Pražským, udržet postavení v tabulce, které i přes veškeré trampoty je velice pozitivní!

SAM Brno - Sršni 57:107