1.liga mužů: Sršni venku stále bez výhry

Pondělí, 26.11.2018 08:47

V 10.kole druhé nejvyšší soutěže mužů zajížděli Sršni v této sezóně již počtvrté do hlavního města - tentokráte do Žitné ulice, kde mají svůj domov pražští Sokoli. Tam se píseckým dlouhodobě spíše daří a tak se čekalo, zda protrhnou šňůru svých venkovních nezdarů.

Sokol pražský - Sršni     99:76

Hosté dali první koš utkání, pohříchu to však byl jediný moment, kdy byli v tomto duelu ve vedení. Následovalo totiž několik doslova hororových minut, které určily směr, kterým se dál záppas odvíjel. V 6.minutě vedli domácí již 23:6 a celou úvodní část pak vyhráli 32:14. Druhá čtvrtina, hlavně její první část, pak byla jediným úsekem, který hosté mohou hodnotit se zvednutou hlavou. Zónová obrana a několik úspěšných trojkových pokusů dokázaly zastavit nápor domácích a v 15.minutě byl stav 35:29. Bohužel snahu Písku o obrat přibrzdilo několik zahozených tutovek, přesto poločasový výsledek 48:38 ještě jistou šanci nabízel.

To by však Sršni nesměli potvrdit své letos již tradičně špatné třetí čtvrtiny. Ve 26.minutě vedli pražští Sokolové již 71:44 a bylo po zápase. Svůj výkon ještě hosté "vyšperkovali" čtyřmi technickými chybami a vyloučením Englického. V tuto chvíli není jasné zda a jak dlouho bude tento hráč po případném disciplinárním řízení  Sršňům chybět.

Již v úterý čeká Sršně pohárové utkání v Plzni a v neděli ukončí třízapasovou sérii venkovních duelů v Nymburku.

Komentář trenéra:"Utkání se mi hodnotí velmi těžko. Již dlouho jsem se na basketbalovém hřišti necítil tak trapně. Důvodem byl nejen náš slabý výkon, na kterém nesu svůj podíl, neboť jsem před zápasem i během něj udělal několik chybných rozhodnutí, ale i naše chování. To, že si z nás dvojice rozhodčích v podstatě dělá legraci, nás ještě neopravňuje k tomu, abychom se zcela přestali ovládat a dávali jí svými buranskými výjevy další a další záminky. Musíme se v dalších utkáních zlepšit po všech stránkách...."