U17 v Ostravě

Pondělí, 19.11.2018 14:47
O víkendu vyrazili kadeti do daleké Ostravy, kde si to v důležitém souboji o play off měli rozdat s NH Ostrava a v neděli zavítat ke Snakes, kteří jsou v mých očích pasováni do role favorita soutěže.  V sobotu v legendární hale Tatran bylo naším snem uspět a vzdálit se v tabulce našemu soupeři. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale když už jsme byli v dvouciferném vedení, vždy jsme vyrobili chybu, která opět vrátila NH do hry. O pokynu ubránit ostrostřelce soupeře Vlka se snad ani nebudeme bavit, protože to by byla kapitola sama pro sebe. Nicméně vedení o 4 body v poločasové přestávce nás drželo ve hře. Stejně tak vypadala i třetí desetiminutovka, jedna chyba střídala druhou, nicméně skóre se neměnilo. Poté ale následoval horor. Když si Sršni 4:55 před koncem brali svůj poslední timeout, domácí měli 9 bodů navrch. Statečně jsme zabojovali a během krátké chvilky jsme díky agresivní obraně byli zpátky v zápase. V tu chvíli se na hřišti rozjela útočná smršť, ve ktere obrany absolutně neexistovaly a nejčastější obrana byl faul. Naštěstí soupeř na čáře trestného hodu nezářil a my se nějakým zázrakem dostali 7 vteřin před koncem do vedení o 1 bod. Soupeř ztratil míč a písecký Jakub Láš proměnil pouze jeden trestný hod,poté následoval náš doslova stupidní faul. Naštěstí rozehrávač soupeře Švesták neunesl tlak a první neproměnil. Druhý TH nahodil a nebyli bychom to my, kdybychom nedali soupeři ještě tři šance na vyrovnání. Přiznám se, že ještě teď nechápu, jak jsme se dokázali vrátit do utkání. Pamatuji si jen náš totální kolaps ve čtvrté čtvrtině a to, že jsme v poslední minutě měli před obroučků snad zaparkovaný autobus, za který by se nestyděl ani autor této taktiky José Mourinho. Nicméně veledůležitá výhra byla na světě.

V neděli nás přivítali Snakes, kteří kromě úvodního kola nepoznali hořkost porážky a v případě výhry by se posunuli do čela extraligy. Do utkání jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit. Bohužel hned od úvodu na nás bylo vidět, že sobotní utkání se na nás hodně podepsalo a Sršni se vůbec nemohli dostat do tempa. Nicméně do stavu 19:18 jsme byli domácím důstojným soupeřem. Pak ovšem Snakes potvrdili svoji kvalitu a širokou rotaci hráčů, kde zejména jejich fyzično je opravdu velká síla. Když k tomu připočteme velice dobrou úspěšnost střelby a tři těžké střely rozehrávače Zapletala s klaksonem 24 vteřin, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Poločasový stav o 21 bodů pro domácí znamenal konec utkání. Vůbec se nechci bavit o poločasovém poměru faulů 4:15, což byla kapitola sama pro sebe. Snakes bohužel zachytili i nástup do druhého poločasu a utkání už se tak jen dohrávalo. Na naší straně stojí za zmínku výborný výkon Patrika Caise, který si svým výkonem řekl o daleko větší minutáž.

Nebudeme si nic nalhávat, jedna výhra z Ostravy má cenu zlata. Snakes potvrdili roli favorita celé extraligy a naprosto po zásluze zvítězili. My se s bilancí 5:3 nacházíme na 4.-6. místě tabulky. Naše výkony jsou každopádně ještě hodně nevyrovnané.  Na druhou stranu u nás vidím obrovský potenciál. S bilancí, kdy jsme odehráli 6 zápasů venku a hráli již se všemi družstvy nad námi, jsem hodně spokojen. Máme dalších 14 dní posunout se o krok kupředu a pořád věřím, že můžeme být zajímavým družstvem.