2.liga muži - 2 výhry ze západu

Pondělí, 19.11.2018 09:34

BK Klatovy - Sršni 85:86

Jiskra Domažlice - Sršni 87:96

   Druholigová rezerva vyrážela ke dvěma zápasům na západ Čech. I když v podkošové sestavě chyběly centimetry - ne však kila, chtěli se ,,rezervanti,, vrátit alespoň s jednou výhrou. Nakonec po slušných výkonech vyloupily obě západočeské bašty.

   V sobotu od samého začátku převzali Sršni otěže zápasu a zdálo se že uzmou výhru stilem start - cíl. To bohužel vzalo za své po nezaviněném zranění Tomáše Jílka. Toho musel v sestavě nahradit novic Matěj Koc a vedl si nad očekávání dobře, ale výška hrála v tu dobu pro soupeře. Když minutu před koncem otočili domáci skóre na svoji stranu, nevypadalo to se Sršni vůbec dobře. To by ale písečtí nesměli mít v sestavě Ondřeje Musila. Právě on dostal důvěru na poslední střelu. Po faulu zahrával dva trestné hody. První suveréně prohodil obručí a mohlo se slavit.

   Jestli byla podkošová sestava v sobotu slabá, tak v neděli nebyla. Jediný hráč který se mohl pod košem měřit byl Ondřej Musil. Tomáš Jílek byl ve stavu zraněných a Matěj Koc si plnil společenské povinnosti. Ale realita byla úplně jiná. Tým se semknul a skvělou týmovou obranou Chody doslova zaskočil. Vysunutý presink a pevná zóna položili základ další výhře. Domácí držel ve hře pouze veterán Martin Jindra ale to bylo na nadšeně hrající hosty málo. Body se odvážely opět k Otavě.

   

MM