1.liga mužů: Jihočeské derby získal pro sebe favorit z Jindřichova Hradce

Neděle, 18.11.2018 11:56

Asi nejtěžší možné utkání v této soutěži čekalo na písecké Sršně v 9.kole 1.ligy. V souboji, který uzavíral 1.polovinu základní části, zavítali k rybníku Vajgar na palubovku jindřichohradeckých lvů,

Fio banka J.Hradec - Sršni Písek     101:80

Sršni vstoupili do zápasu pravou nohou a po úvodním oťukávání se jim podařilo zaznamenat 9 bodů v řadě a ve 4.minutě vedli 4:11. Na to domácí zareagovali pro změnu dvanáctibodovou šňůrou a v 8.mimutě vedli 16:11 a 1.čtvrtinu ovládli poměrem 25:17. V tento moment již zřejmě mnoho aktérů očekávalo, že Hradec dovede utkání v podobném duchu k poklidnému vítězství. Hosté se však dokázali vzepřít. Soupeře si nepustili na víc jak 8 bodů a naopak v závěru 2.čtvrtiny využili střeleckého výpadku bankéřů, kteří v této části dokázali dát pouhých 12 bodů, a dvěma úspěšnými trestnými hody výborně hrajícího Englického šli do kabin za jednobodového vedení - 37:38.

Třetí čtvrtina rozhodla zápas. Přesná muška zpoza trojkového oblouku na straně jedné, velmi laxní obranná práce na straně druhé zapříčinily velmi rychlý nárust skóre Jindřichova Hradce, který po 30 minutách vedl 74:53. Hrozivý trojkostroj pokračoval i v poslední čtvrtině a 6 minut před konce byl stav 91:56. Pak domácí trenér Forejt poslal na hřiště lavičku, čehož Sršni využili k bleskové korekci na 91:70 a tak na hřiště musel místo talentovaného Bzonka opět veterán Tomanec... Nakonec si písečtí na cestu přibalili nepopulární a možná, vzhledem k průběhu, až příliš krutou "stovku".

Komentář trenéra:"V prvním poločase jsme hráli asi nejlepší basket v sezóně. Ono to tak bývá, že s kvalitou soupeře roste i váš výkon. Využili jsme toho, že domácím nepadalo a sami předvedli na útočné polovině velmi kvalitní výkon. Bohužel jsme zřejmě získali dojem, že s takovým mužstvem můžeme hrát "na pohodu", což se ukázalo jako dojem velmi mylný... Ve třetí čtvrtině jsme byli až příliš hodní a ten rozjetý vlak se nám již chytit nepodařilo."