U19 opět na domácí palubovce

Úterý, 13.11.2018 12:42

V sobotu do Sršního Hnízda zavítal tým Lokomotiva Plzeň. Vzhledem k počtu hráčů ze západu Čech, kteří hrají sršní barvy, by se toto utkání dalo nazvat i malým derby. Na naší marodku k Vojtovi Sýkorovi přibyl Pavel Černý a Honza Fučík, a tak v tomto veledůležitém souboji o play off nikdo nevěděl, jak si bez tolika hráčů naše sestava povede. Nažhavení Sršni ale veškeré pochyby rozmetali hned v úvodu utkání, kdy se stali pro soupeře doslova nepolapitelnými. Byla jen otázka času, kdy se chytneme i v obraně a rozhodneme o osudu utkání. To se stalo hned ve druhé desetiminutovce. Poločasový náskok 27 bodů byl více než luxusní. Ve druhém poločase to byla stále stejná písnička, hráči Plzně už měli hlavu hodně dole a Sršni přidávali svému soupeři jedno žihadlo za druhým a z utkání udělali doslova exhibici a připsali si důležité vítězství.

 
 
V neděli přijel soupeř té největší kvality a jeden z horkých favoritů EXL. Tým GBA přijel v kompletní sestavě a na naší straně dostal ještě volno poslední perimetrový hráč s reprezentačními zkušenostmi Jakub Šurý. Z našeho perimetru loňských U17 - Šurý, Pták, Sýkora, Černý tak nebyl v naší sestavě vůbec nikdo a myslím, že málokdo v hale tušil co se bude dít. Po přečkání úvodní respektu k soupeři jsme se dostali do utkání a byli GBA více než vyrovnaným soupeřem. Naše jednoduchost, aktivita a nasazení sklízela úspěch a skóre se tak přelévalo z jedné strany na druhou. Hrál se kvalitní mládežnický basketbal, ve kterem se bojovalo o každý míč, o každý bod.  Bohužel, opět jeho nejvýraznější postavou byl rozhodčí Kejklíček, který svými výroky vyčníval nad výborné výkony hráčů. Kéž by si vzal příklad z mladšího kolegy Rence, který se snažil být součástí pohledného mládežnického basketbalu a zbytečně nenarušoval plynulost hry. Utkání došlo až do vyrovnané koncovky, kde mělo více sil a možná i trochu štěstí družstvo basketbalové akademie z Prahy.
 
 

Ani nedělní smolná porážka mi nezkazí radost z tohohle víkendu, kdy jsme se prezentovali kvalitním mládežnickým basketbalem a naprosto se ukázalo, že nejsme tým jednoho hráče. Pokud potáhneme za jeden provaz a nadále budeme žít basketbalem, jsme schopni být opravdu dobrým TÝMEM. I přes velké množství absencí jsme deklasovali Plzeň a hráli vyrovnanou partii s jedním z nejlepších účasníků EXL U19. A to už něco znamená. Smekám před výkonem všech, kteří o víkendu vyběhli v dresu Sršňů a doufám, že už jsme si veškerou smůlu vybrali a marodka se začne vyprazdňovat. Každopádně tenhle víkend ukázal, že s takovýmhle nasazením Sršňů se dá hrát s každým a opravdu ještě jednou: DĚKUJI, moc jsem si to užil!!!