1.liga: Domácí neporazitelnost stále trvá

Pondělí, 12.11.2018 07:50

Tým, který se v 1.lize, stejně jako Sršni, objevil před třemi lety přivítali na domácí palubovce písečtí basketbalisté. Pražské Košíře, stejně jako domácí, nenastoupili v nejsilnější sestavě. Zatímco na straně žlutočerných chyběli především mladíci, šetřící síly na důležité boje v juniorské extralize, hosté postrádali především ostrostřelce Vansu.

Sršni - BK Košíře     93:84

První čtvrtina utkání, jak se pomalu již v Písku stává tradicí, se zvrhla doslova v přestřelku. Domácí sice v jejím průběhu vedli až o 7 bodů, ale hosté se dokázali vrátit především díky střelbě za tři body, když běhěm prvních deseti minut zaznamenali z této distance neuvěřitelných sedm úspěšných pokusů což znamenalo jejich vedení 24:26. Ve druhé desetiminutovce začali žlutočerní soupeře přehrávat. Tomu dělala problámy především celoplošná obrana a rychlý přechod do útoku. Díky tomu šel Písek do kabin s vedením 52:39.

Nástup do druhého poločasu Sršňům vyšel. Věrni svému jménu na soupeře doslova vlétli, zasadili mu několik přesně mířených žihadel a po dvou minutách vedli 60:39. Po timeoutu hostů však přišla změna obrazu hry. Lehkomyslní domácí vyprodukovali několik chyb a obou stranách hřiště, Košíře ucítili šanci a náskok se začal tenčit. Když ve 33.minutě snižoval Kratochvíl na 77:72 nevypadalo to příliš dobře. Sršni však tentokrát obrat nepřipustili a výhru si pohlídali.

Komentář trenéra:"Jsem spokojen s tím, jak jsme hráli prvních 22.minut. Soupeř měl v 1.čtvrtině extrémně úspěšnou střelbu za tři body, pak jsme však byli lepším týmem. Trápí mě však naše lehkovážnost. Zatímco jiný tým by soupeře, který již skoro rezignoval, dorazil, my naopak uděláme hloupé chyby a z jasné záležitosti vyrobíme drama. Těší mě opět pěkná návštěva a podpora diváků. Teď nás čekají tři venkovní utkání - snad se nám podaří prolomit kletbu a alespoň někde vyhrát."