Sršni U12 - Z tradičního turnaje v Maďarsku vezou U12 zlato

Sobota, 10.11.2018 12:37

Posíleni o budějovičáka Matyáše Zitu a hradeckého lva Olivera Langera vyrazili Sršni do maďarského Nagykoros, kde se každý podzim koná velký turnaj mladých basketbalistů. Po cestě, při které zlobili akorát někteří dospělí, jsme se ubytovali a měli čas zregenerovat. Tento čas strávili hráči neustálým lítáním a řvaníám na chodbách a rušili tak trenéry, kteří jediní pokyn k regeneraci plnili zodpovědně.

Odpoledne nás čekali dvě utkání ve skupině. V prvním jsme narazili na domácí tým, který disponoval dvěma šikovnými a fyzickými hráči.

Sršni - Pytyke   (prohra o koš)

Maďarský tým se prezentoval velmi zvláštním stylem, kdy v každé pětce jeden hráč hrál basket a ostatní čtyři stáli v rozích a fandili mu... Sršni na to dlohuo hledali recept a až v závěru utkání se jim podařilo soupeře přehrát. Když už to vypadalo na výhru, několik neproměněných jednoduchých střel rozhodlo o naší porážce.

Když jsme vyšli z haly, do začátku dalšího utkání zbývalo 25 minut a nás čekala zhruba půlhodinová cesta na místo. Po lehčím bloudění jsme se čtvrthodinovým zpožděním dorazili do haly a hned šli na věc.

Sršni - Székesfehervár   55:31

Soupeř zatím neposbíral příliš basketbalových zkušeností a tak nám na výhru stačil výkon, kterým jsme důstojně připomněli probíhající Heloween - byl doslova strašidelný.....

Druhý den jsme zahájili opět utkáním s domácím týmem - tentokrát o prvenství ve skupině.

Sršni - Pytyke     58:43

Domácí dvojice nás tentokrát rozebrala jak kostičky Lega. Po celý zápas jsme byli zbabělí a neustále se snažili něco vymýšlet. Bohužel marně...

Odpoledne nás v semifinále čekal vítěz druhé skupiny - Vasas Budapešť.

Sršni - Vasas    64:52

Nejhezčí zápas na turnaji a náš nejlepší výkon. Oba týmy se prezentovaly "poctivým" minibasketbalem. Hrálo se rychle, tvrdě, ale férově. Na konci jsme mohli slavit postup do finále.

Poslední den turnaje nás čekalo finále a v něm hádejte kdo? Je to tak - z pěti zápasů na turnaji jsme tři sehráli s domácími....

Sršni - Pytyke     61:53

Atmosféra před finále byla už trochu vyhrocená - přeci jen třetí střetnutí ve třech dnech již přineslo patřičnou dávku emocí přeedevším ze strany maďarských rodičů. Sršni se tentokrát postavili soupeři čelem. Celoplošná obrana dvou klíčových hráčů přinesla efekt a ve finále vytoužené zlato!

Kromě zlatých medailí Sršni obdrželi i ocenění pro nejlepšího hráče turnaje (MVP) pro Adama Křesinu a nominaci do all-stars týmu pro Matyáše Zitu a Viktora Jakla.

Turnaj přinesl vše co jsme od něj mohli čekat: broskvovou polévku, řízek s rýží, zvracení a rozlité pivo v autobusu, dobrý basketbal a spoustu zážitků. Tak třeba za rok zase ;)

MJ+GJ