1.liga mužů: Ani napotřetí Sršni výhru z Prahy nepřivezli

Pondělí, 05.11.2018 08:02

V 7.kole odjeli Sršni k třetímu venkovnímu utkání a opět to bylo do hlavního města. Tentokrát to bylo pod Nuselský most, kde v hale Folimanka sídlí tým USK Praha. Sršňům se na této palubovce zatím za tři roky v 1.lize ani jednou vyhrát nepodařilo a tentokrát tuto kletbu chtěli zlomit.

USK Praha B - Sršni Písek    97:77

Od prvních vteřin se na Folimance, kde normálně příliš bodů většinou nepadá, rohořela přestřelka "koš za koš". Oba týmy si příliš nelámaly hlavu s obranami a tak již za dvě a půl minuty vedli hosté 9:11. První, kdo pochopil, že basketbal není jen útok, byli domácí Sovy. Za to byly odměněny vedením 20:11 v 5.minutě. Po prvních deseti minutách vedli Pražané 36(!):26 a zhruba desetiminutové vedení si udržovali prakticky po celou druhou čtvrtinu. Úsek mezi 17. - 19. minutou však Písek vyhrál 0:12 a rázem šel do těsného vedení 50:52.

Do kabin se šlo za stavu 52:52. Na druhou půli se však zjevně lépe nachystali mladíci z USK. Hosté se s narůstající únavou přestávali prosazovat v útoku a v závěrečné čtvrtině dali pouhých 7 bodů. To na výhru stačit nemohlo...

Komentář trenéra:"Problémy s obranou nás provází celou sezónu a v tomto zápase (doufám) vyvrcholily. Dostat 36 bodů za čtvrtinu je skutečně extrém. Věděli jsme, že velmi dobře trénovaní domácí budou mít ke konci utkání dostatek fyzických sil. Bohužel, pokud dáme za poločas 52 bodů, měli bychom být ve vedení o 15 bodů a ne jít do kabin s remízou. Nezbývá než pogratulovat lepšímu týmu k výhře."

MJ