U17

Pátek, 26.10.2018 18:48
Prvních domácích utkání v této sezóně se dočkali i kadeti U17. Do Sršního Hnízda zavítaly dosud neporažené týmy z Moravy - Brno a Prostějov. Sobotní klání proti soupeři z druhého největšího města ČR se neslo ve znamení souboje proti reprezentačnímu rozehrávači Jansovi, který je jednoznačně největší zbraní Brna. Sice nepředvedl nějaké střelecké představení, ale jedná se o velice chytrého a nebezpečného hráče na obou stranách palubovky, což od začátku dokazoval. Jeho osoba, neproměňování jasných příležitostí a tragická úspěšnost TH Sršňů, byli hlavním důvodem, proč se domácí nemohli utrhnout do dvouciferného vedení, které by jim dalo potřebný klid. To se stalo až v druhé polovině utkání a Sršni si v poklidu dokráčeli pro druhou výhru v extralize.
 
 
 
V neděli přijel tým Orlů z Prostějova, kterému pro zranění chyběla hlavní hvězda a další reprezentační rozehrávač Bálint. To jakoby domácí uspokojilo a i přes veškerá varování jsme si mysleli, že vše půjde samo. Úvod kdy jsme během dvaceti vteřin doslova darovali soupeři šest bodů, po minutě první timeout a další podobné chyby nás srazili hned od úvodu na zem. Poté přišlo probuzení a nutno podotknout, že i přes herní výpadek několika tradičních opor, útok v tomto utkání opravdu nebyl problém. Bohužel naše tragická obrana si nechala rozehrát snad všechny hráče soupeře, který svoji velice pohlednou hrou trestal každou naší chybu. 87 bodů nastřílených na domácí palubovce je velice dobrá statistika, bohužel povolit soupeři 104 je na pováženou. Na orlech bylo vidět, že osa jejich týmu je mnoho let pohromadě a my se dáváme terpve dohromady. Gratuluji soupeři k výbornému výkonu a zasloužené výhře.
 
 
 
 

Sršni tak mají po 4 zápasech na kontě bilanci 2:2, což vzhledem k losu není žádná katastrofa. Prohráli jsme zatím pouze s jedinými dosud neporaženými týmy. V nadcházejích zápasech proti týmům ze spodku tabulky se terpve ukáže, jak na tom ve skutečnosti jsme a jaké budou naše ambice v průběhu sezóny.