1.liga mužů: Sršni ani z druhého výjezdu výhru nevezou

Neděle, 21.10.2018 11:39

V 5.kole prvoligové soutěže zamířili Sršni k druhému venkovnímu utkání. I tentokrát to bylo do hlavního města a to na půdu GBA Europe. Tento tým je vždy poskládán z hráčů z mnoha koutů Evropy, kteří se zde v soukromé akademii připravují na budoucí kariéru především v podobě angažmá na některé z amerických universit.

GBA Europe - Sršni     94:80

Od počátku se oba týmy přetahovali o vedení. Hrálo se ve vysokém tempu a basket, který hráči předváděli se musel divákům líbit. Po celou první čtvrtinu nevedl ani jeden tým o více než tři body. K prvnímu trháku nasadili hosté, když se ve 14.minutě po koši Michala Voldána ujali vedení 22:30. Na to však domácí mladíci dokázali bleskově odpovědět a do kabin se tak šlo za stavu 40:40.

Druhý poločas patřil jasně domácím mladíkům. Byli rychlejším, bojovnějším a lépe střílejícím týmem. Sršni zkoušeli vše možné, střídali obrany, zkoušeli měnit tempo hry, na hřišti se v jejich dresu objevovali různé, občas i nestandardní, sestavy. Náskok GBA  však konstantně vzrůstal až na konečných 14 bodů.

Komentář trenéra:" Tak jako jsme ve středu měli "štěstí" na sestavu Nymburka, tak dnes proti nám nastoupil soupeř zatím v jejich nejsilnější sestavě v sezóně. Nechci omlouvat náš výkon, který především na obranné polovině nebyl vůbec dobrý, ale na druhou stranu se mi nechce věřit, že kdyby hrál tým GBA takto i v předchozích utkáních byla ba na kontě jeho dosavadních výher nula. Narozdíl od utkání s Vyšehradem jsme tentokrát prostě byli horším týmem a nezbývá než soupeři pogratulovat k výhře a dobrému výkonu. Chtěl bych pozvat fanoušky na páteční utkání, kdy v tradičním čase od 19 hodin přivítáme na domácí palubovce v souboji o 3.místo tým Lokomotivy Plzeň".