1.liga mužů: Sršni rozstříleli nekompletní nymburskou rezervu

Pátek, 19.10.2018 09:56

V dohrávce 2.kola přivítali Sršni na své palubovce rezervu týmu, který již dlouhá léta kraluje českým palubovkám - Basketball Nymburk. V utkáních s "B" týmy je vždy otázkou, v jaké sestavě soupeř dorazí. Tentokrát hosté rozhodně nepřijeli v "plné palbě", což z domácího týmu udělalo favority utkání.

Sršni Písek - Basketball Nymburk "B"     105:83

Rozhodčí Vondráček, Musil

Diváků: 200

První minuty patřily překvapivě Středočechům. Ti stačili píseckým v pohybu a rychlosti, využívali neuvěřitelných okének, oken až vrat v obraně domácích a když k tomu připočteme minižákovské ztráty na straně jedné a skvělou střeleckou potenci hostující dvojice Kolář - Novotný, není se co divit, že ve 12.minutě  zvyšoval prvně jmenovaný již na 21:33. Pak se rozpoutala přestřelka, která možná bavila diváky, méně asi pak trenéry. Poločasových 61:50 není rozhodně standardním výsledkem.

Nástup do druhé půle vyšel lépe Jihočechům, kteří ve 24.minutě vedli již 74:51 a tento úsek zřejmě definitivně rozhodl o vítězi. Diváci se pak dočkali i kýžené "stovky" z rukou Luboše Mikoláška. Tato výhra Sršně vystřelila na krásné 2.místo skupiny "Západ". Bylo by pěkné, kdyby tam vydrželi co nejdéle.

Komentář trenéra:"Trochu mě děsí, co jsme byli schopni vyprodukovat za chyby v první části utkání. Na druhou stranu naše hra na útočné polovině snesla i přísnější měřítko. Říká se, že brání jen ten co nevěří svému útoku, ale já bych pro příště přivítal na naší obranné polovině od hráčů více zodpovědnosti.... Opět musím poděkovat našim skvělým divákům - jestliže my jsme v tuto chvíli na druhém místě v lize, oni jsou jasné jedničky!"

MJ