U19 po prvních zápasech s bilancí 2:1

Středa, 17.10.2018 15:52
Minulý týden čekala na naše juniory hned tři utkání. Ve středu dohrávané utkání proti úřadujícím mistrům ročníku 2000 - basketbalové akademii Nymburk. Soupeř přijel do Sršního hnízda oslaben o dva hráče základní sestavy Jiráka a Kulicha, a i to byl možná důvod, který našemu týmu svázal ruce. Sice jsme také zdaleka nebyli v kompletní sestavě a příležitost dostali i dva hráči ročníku 2003, nicméně soupeře jsme měli potrápit víc. V první desetiminutovce jsme předváděli pohledný rychlý basketbal. Bohužel jsme dopláceli na zahazovaní tutových příležitostí, které soupeř vždy potrestal. A když se k očekávanému leaderovi soupeře Kovářovi přidal i Plešingr a mladíci Rylich a Valentiny, byl soupeř v takovém laufu, že Sršni neustále tahali za kratší konec. Ikdyž byli neustále v zápase, soupeř si utkání zkušeně pohlídal a došel si pro zaslouženou výhru. Musím se přiznat, že mě ani tak nemrzela porážka z prvního zápasu, jako náš výkon, který měl do ideálu daleko...

V sobotu jsme zavítali na horkou půdu Litoměřic, kde se jedná vždy o nepříjemné utkání. Naštěstí jsme byli po středečním bezkrevném výkonu správně nabuzení a na soupeře jsme doslova vlétli. Sršni si díky agresivní obraně a jednoduché hře v útoku hned v první čtvrtině vypracovali dvacetibodové vedení, které jsme udržovali po celý zápas až do konečného výsledku. V utkání jsme kromě úvodní desetiminutovky nepředvedli žádný extravýkon, ale první výhra v sezóně se počítá a dodala nám potřebný klid.

V neděli nás měl čekat náročnější soupeř z Liberce, který v sobotu přehrál Sokol Pražský, a tak se čekalo, jak na nás domácí Kondoři vletí. Soupeř sice nastřílel v první pětiminutovce 13 bodů s vysokou úspěšností střelby, ale všichni přítomní v hale už viděli, že na hřišti daleko živějším dojmem působí Sršni. Do utkání jsme vstoupili s neskutečným odhodláním dojít si pro výhru a od začátku jsme ovládli každý centimetr palubovky. Skóre po první čtvrtině 19:37, po 17 minutách 29:58. Z naší strany se do té doby jednalo o výborný výkon, který jsem svou chybou bohužel degradoval. Zbytek zápasu už se jen dohrával a všichni vyhlíželi závěrečný klakson. Připsali jsme si druhou výhru, z které mám obrovskou radost. Klukům bych chtěl poděkovat za jejich morál, který v tomto utkání předvedli, opravdu DĚKUJI!!!

Kondoři Liberec - Sršni 73:94