U15 v Praze na půl

Pondělí, 15.10.2018 01:33

USK Praha - Sršni 69:60

Na Folimance jsme byli 15 minut lepším týmem. V tomto úseku jsme si vytvořili až 13 bodový náskok, který mohl být ještě větší, kdybychom proměňovali jasné pozice. Zbytek prvního poločasu jsme odehráli velmi nesoustředěně a o celý náskok jsme přišli. Již v první dvacetiminutovce byl naší nejhorší činností doskok. Nedokázali jsme se pod oběma koši vyrovnat síle soupeře, který nám pomalu začal odskakovat. Když k tomu připočteme naše střelecké trápení v útoku, nemohli jsme již na vítězství pomýšlet. Samotnou kapitolou bylo chování rodičů USK Praha, ke kterým nový projekt ČBF Bez faulu zřejmě ještě nedorazil a za své výroky vůči naším hráčům by se měli opravdu stydět.

BŠ Praha - Sršni 77:93

V neděli nás čekal další těžký soupeř BŠ Tygři Praha. Po slibném začátku, kdy jsme se ujali vedení 8:3, znovu přišlo naše polevení na obranné polovině. Nezvládali jsme situace 1 na 1, které končily košem nebo faulem. Znovu jsme měli obrovské problémy na doskoku. Na co jsme se mohli spolehnout, byla naše produktivita v útoku. A tak se skóre až do začátku poslední čtvrtiny přelejvalo z jedné strany na druhou. To nejlepší jsme si však schovali na konec. Za vyrovnaného stavu 69:69 jsme zápas rozhodli šňůrou 21 bodů, přičemž jsme domácím povolili pouze dva a bylo rozhodnuto. Oproti sobotě jsme předvedli daleko týmovější výkon a přivážíme si velmi cenné vítězství.