1.liga mužů: Sršni napravili zaváhání z Vyšehradu a jasně přehráli Litoměřice

Sobota, 13.10.2018 16:48

Ve třetím kole prvoligové soutěže přivítali Sršni tradičního rivala ze severu - Slavoj Litoměřice.

Sršni - Slavoj Litoměřice     91:59

Rozhodčí: Ulrych, Perlík

Diváků: 150

Dopravní komplikace na komunikacích spojujících sever s jihem republiky, neumožnily litoměřickým dorazit k utkání včas, nicméně jak domácí hráči, tak i diváci prokázali dávku trpělivosti a utkání mohlo začít, byť takřka s hodinovým zpožděním. Pozdní start zápasu svědčil spíše domácím. Ti na soupeře vlétli s obrovským apetitem a především zásluhou levačky Pavla Englického šli rychle do dvouciferného vedení - 17:6 v 5.minutě. Dlužno dodat, že v podobném duchu se nesl v podstatě celý průběh utkání. Sršňům se dařilo držet vysoké tempo hry, celoplošnou obranou trápili soupeře a tentokrát jim vycházela i střelba. To vše podpořila i široká rotace hráčů, když se do hry plnohodnotně zapojilo všech dvanáct hráčů, z toho šest dorostenců.

Výkon Sršňů byl tou nejlepší pozvánkou na další domácí zápas, který písečtí sehrají už tuto středu v 19:00 s rezervou týmu ČEZ Basketball Nymburk.

Komentář trenéra:"Podařilo se nám po velmi dobrém výkonu uhájit domácí prostředí. Chtěl bych poděkovat hráčům za velmi dobrý výkon a divákům za skvělou atmosféru! Přijďte nás podpořit i ve středu."

MJ