EXL U17 - 1:1 z venkovních hřišť

Středa, 10.10.2018 16:17
O víkendu byl na programu start extraligy kadetů a na náš nově sestavený tým čekala hned velká výzva v podobě výjezdu na horké palubovky Pardubic a Nymburka. Po velice kvalitně obsazeném turnaji v Litvě jsem cítil, že naše hra se začíná zvedat, nicméně jsem pořád neměl představu o úrovni ostatních tuzemských soupeřů. Los nám hned v sobotu přihrál do cesty obhájce titulu ročníku 2002 z Pardubic, v čele s reprezentanty ČR do 16 let, pivotem Kalným a střelcem Hřebíkem. Sršni se však ničeho nezalekli a byli to právě oni, komu od úvodu patřilo celé hřiště. Agresivní obrana po celé palubovce společně s naprosto jednoduchým útokem, kdy jsme nic nevymýšleli a létali po hřišti jak v sršním úle, přinášeli velký úspěch. Hned od úvodu utkání jsme si vypracovali náskok, který nám dával šance na velké překvapení, ikdyž všichni v hale spíše vyhlíželi, kdy se rozjede domácí favorit. Kdo ale čekal, že Sršňům dojde dech, ten byl na velkém omylu. Když šest minut před koncem svítilo na tabuli vedení o 15 bodů pro Písek, na našich hráčích jakoby se projevila nezkušenost z extraligových bitev a to, že tento tým spolu ještě není tak dlouho, aby dokázal vše zvládat na jedničku. Pardubický Hřebík, který po celý zápas udržoval domácí ve hře, najednou měl volné pozice a nebyli jsme schopni ho jakkoliv zastavit. Na útočné polovině nám začala scházet lehkost z celého utkání, a tak se začalo schylovat na velké drama. V koncovce se Pardubice dokonce dostali na dostřel dvou bodů, naštěstí kapitán Sršňů Jakub Šurý zachoval pevné nervy a dvěma úspěšnýma TH rozhodl o senzační výhře. Musím se přiznat, že takhle mi pardubický perník ještě nikdy nechutnal, protože v tuhle výhru jsem ani ve snu nedoufal!!!
 
 
 
V neděli byl na programu další tým, od kterého se očekává postavení v horní polovině tabulky, tým mnohonásobných mistrů ČR - BA Nymburk. Tým, který má ve svém středu opět několik velice zajímavých jmen jako slovenského reprezentanta Valentinyho, rozehrávače Rylicha, jež v základní sestavě doplnili Kábrt, Novák a Srník. Jak se později ukázalo, tato základní pětka bude dle mého patřit k jednim z nejlepších v extralize. Už před úvodním rozskokem jsem neměl úplně nejlepší pocit. Zatímco z domácích čišelo sebevědomí ze sobotní demolice Plzně, na nás byla vidět obrovská únava ze sobotní náročné bitvy. Bohužel úvod zápasu byl ještě smutnější, když si v první minutě udělal výron náš klíčový hráč Martin Štrobl. Ikdyž od začátku naše obrana nepracovala tak, jak bych si představoval, Sršni hnáni ještě sobotní euforií, dokázali soupeře potrestat několika jednoduchými koši a ujmout se hned v první desetiminutovce vedení o 9 bodů. Soupeř prostřídal a přitvrdil v obraně. Vycítil, že Sršni nejsou úplně ve své kůži, a když se k tomu připočítalo několik sporných výroků rozhodčích, které pobavili celou halu, bylo rychle po náskoku. I přes návrat Martina na palubovku, bylo na jeho pohybu vidět ztráta lehkosti z poslední doby, kdy se v mých očích dostal do životní formy. Po příjezdu domů navíc vnímám, že se jednalo o velikou chybu, snad se jeho stav bude rychle lepšit. Další klíčoví hráči, kteří ze sebe v sobotu vydali maximum začali odpadávat, a byla už jen otázka času, kdy nám soupeř zasadí rozhodující ránu. Ta přišla ve třetí čtvrtině, kdy se domácí dostali až do 21 bodového vedení. Poté už dostali šanci všichni hráči z obou laviček, a i přes obrovskou bojovnost našeho týmu, nadšeně hrající domácí neponechali nic náhodě a připisují si zaslouženou výhru.
 
 
 

Kdyby mi někdo před víkendem nabídl jednu výhru z tohoto výjezdu, nejspíš ji beru všema deseti. Potvrdilo se mi to, co jsem od mého nového týmu očekával. Je v něm obrovský potenciál a velká chuť pracovat. Bojovnost a energie, kterou ze sebe vydali v sobotním utkání byla doslova úžasná. Bohužel si myslím, že sobotní výhra rozhodla o osudu nedělního utkání. kdy jsme byli naprosto bez šťávy. Hrozně si užívám "práci" s tímhle týmem, už teď se těším na další trénink a jak jsem viděl v Pardubicích, s kolektivní hrou, ve které jeden umře pro druhého jsme schopni dokázat cokoliv. Teď už jen aby tomu uvěřili i hráči!!!