1.liga mužů: Sršni pod Vyšehradskou skálou neuspěli

Neděle, 07.10.2018 10:03

Ke svému druhému utkání odcestovali písečtí do hlavního města. Tam na ně v legendární "Výtoň aréně" čekal nováček soutěže - Sokol Vyšehrad.

Sokol Vyšehrad - Sršni Písek     89:87

Úplný úvod utkání patřil hostům, pak však převzali otěže hry do rukou Pražané. Byli v těch chvílích rychlejším, bojovnějším a především lépe střílejícím týmem. Důsledkem těchto atributů bylo to, že v 11.minutě šli dokonce do dvojciferného vedení - 33:22. Pak se však hosté přece jen vzpamatovali, krůček po krůčku začali náskok ukrajovat až na poločasových 48:44.

Ve zlepšeném výkonu pokračovali Sršni i po přestávce a ve 22.minutě šli do vedení po trestných hodech mladíka Svobody. To si udržovali po celou dobu třetí čtvrtiny, avšak jejich soupeř byl stále na dostřel a do poslední části se šlo za stavu 66:67. Její začátek Písku vyšel a po trojce dalšího mladíka Housera šli 7 minut před koncem do vedení o 7 bodů. V tu chvíli by si na Vyšehrad vsadil asi málokdo. Jeho hráči však nic nevzdali, během minuty a půl si vzali vedení zpět a 4 minuty před koncem vedli již o 7 bodů. Hosté se ale naposledy dokázali zvednout a 2 minuty před koncem šli do vedení... V posledních 120 vteřinách se vedení několikrát překlopilo, Písek držel svými body Mikolášek, ale srážely ho hrubé nedůslednosti v obraně.Samotnou koncovku Sršni takticky nezvládli a z výhry se tak mohli radovat nadšení domácí.

MJ