Kaunas Cup 2018 - U17

Středa, 03.10.2018 15:35

Poslední prověrka před zahájením sezóny čekala na naše U17 až v dalekém Kaunasu. Pro tento nově se tvořící tým šlo o výbornou zkušenost, která ukázala naše silné, ale i slabé stránky. Vzhledem k tomu, že Sršni se v kompletní sestavě sešli na zápase poprvé, příliš jsem nevěděl, jak na tom budeme. I přes dvě úvodní zaváhání, ve kterých jsme přišli o účast v semifinále, kdy se proti nám postavila ukrajinská Oděssa se třemi reprezentanty Ukrajiny U16, a poté i tým domácích pro změnu s reprezentanty Litvy, jsem byl velmi spokojen s naším výkonem. S oběma soupeři jsme utkání ztratili až v poslední periodě, a to zejména svojí vlastní úspěšností střelby. Těžko se vyhrávají zápasy na jednu úspěšnou trojku a úspěšnost TH pod 50 procent. Ale troufám si tvrdit, že to mohla zapříčinit rovněž dlouhá cesta autobusem, a jak potvrdili trenéři soupeřů, byli jsme rovnocenným soupeřem. Poslední zápas ve skupině proti soupeři z Polska příliš basketbalové kvality nenabídl, alespoň dostali velkou příležitost všichni hráči z lavičky. V odpoledním zápase byl náš výkon proti soupeři z Moldávie z říše snů, kdy jsme soupeře úplně rozhodili a ten se ani do nedělního zápasu nedokázal dát dohromady. Jeho kvalita rozhodně nebyla na takové úrovni jakou ukazuje výsledek. Mým snem je se prezentovat v letošní extralize U17 přesně takovýmhle výkonem. V neděli jsme po velice vlažném začátku brzy přidali na obrátkách a došli si pro konečné páté místo. Pro mě hlavním zjištěním turnaje je fakt, že z party kluků, kteří se před pár měsíci ještě neznali, se stává skutečný TÝM. Moc se těším na sezónu a doufám, že kluci to cítí stejně. Nicméně stále máme před sebou obrovské množství práce.

 

Sršni - Oděssa 50:66

Sršni - Tornado Kaunas 55:64

Sršni - Twarde Pierniki 70:16

Sršni - Kišiněv 62:17

Sršni - Marijampolés 67:55

Střelci:

Štrobl 57, Kölbl 43, Šurý 34, Pytelka 29, Sýkora 24, Láš 23, Kříž 22, Hanslbauer 17, Cais 15, Fleisig 14, Ondo a Vlnas 6

 
Na pár otázek před sezónou odpověděl i kapitán týmu Jakub Šurý:
 
1) Jak bys ohodnotil turnaj v Kaunasu?
Turnaj v Litvě bych hodnotil velice pozitivně. Všichni jsme to brali spíše jako seznamovací turnaj pro náš tým plný nováčků a hlavní tak bylo, abychom se lépe poznali na hřišti i mimo něj
 
2) Co říkáš na Litvu?
Na turnaji v Kaunasu už jsem byl o minulých Vánocích s o rok staršími hráči a opět jsem se na něj velice těšil. Všechny zápasy měly velký náboj, konkurence byla opravdu velká a našemu týmu to snad před sezónou prospělo.
 
3) Co je třeba ještě zlepšit před vstupem do nové sezóny?
Nejvíce musíme zlepšit obranu jak jednotlivců, tak hlavně celého týmu. Dále je důležité více vnímat a plnit pokyny trenéra a snažit se o jejich splnění.
 
4) Jaké máš ambice do nadcházejícího ročníku?
Jak už jsem řekl, máme úplně nový tým, nikdy jsme takhle pohromadě nehráli a bude nám asi chvilku trvat než si na sebe zvykneme. Doufám ale, že se dostaneme do lepší poloviny tabulky a zkusíme bojovat o final four. Protože kdo ho zažije jednou, chce ho pak hrát už pořád.
 
5) Co bys před začátkem sezóny vzkázal svým věrným fanynkám?
Fanouškům i fanynkám bych vzkázal jen to, aby nám celou sezónu fandili a chodili podporovat na každý domácí zápas.