Závěrečné zhodnocení sezóny 2017/18

Středa, 06.06.2018 10:10

Do 22. roku své existence Sršni vlastně vstoupili již na jaře a to vytržením první palubky ze svého hřiště. Odstartovala tím výměna podlahy a oken ve sportovní hale. Akce s finanční podporou Města Písek a MŠMT byla po všech stránkách náročnější, než jsme si asi všichni mysleli....  Nicméně 22.11. jsme se konečně všichni v našem Sršním hnízdě sešli u příležitosti 4.kola Českého poháru ve kterém jsme na KRÁSNÉ DOMÁCÍ PALUBOVCE přivítali tým J.Hradce. Myslím, že se dílo podařilo a každý, kdo do Písku přijel to náležitě ocenil. Mně nezbývá, než ještě jednou poděkovat všem, kteří jakýmkoliv způsobem přiložili ruku k dílu!

Zdálo by se, že když naše týmy museli takřka polovinu sezóny hrát ve venkovních halách, bude to po sportovní stránce sezóna plná komplikací a trablů. Opak byl pravdou a nyní můžeme konstatovat, že jsme prožili jednoznačně nejúspěšnější sezónu v naší historii.

Na prvním místě je třeba zmínit historický titul v kategorii U17. Sršňům se v dorosteneckých kategoriích do letošního roku zlato zatím získat nepodařilo a chlubit se mohli pouze dvěma stříbrnými medailemi. Tým pod taktovkou Honzy Čecha však proplul sezónou ve velkém stylu a své snažení dotáhl v domácím Final Four. Celý turnaj se odehrál ve fantastické atmosféře a 600 diváků v nadupané hale mohlo sledovat v nervy drásajícm finále triumf Sršňů. Kapitán týmu Vojta Sýkora posbíral nejvýraznější individuální ocenění - MVP a nejlepší střelec a všichni se těšíme, jakým směrem bude jeho progres pokračovat. 

Tým mužů se po počátečních rozpacích, kdy prohrál 5 zápasů v řadě, rozehrál ke stále lepším výkonům. Poprvé v historii se dostal do play-off, kde ve čtvrtfinále přešel přes Litoměřice a v semifinále, které podle mnohých bylo předčasným finále, podlehl v dramatické sérii favoritu a nyní již účastníkovi KNBL z Hradce Králové 1:2 na zápasy a obsadil nakonec 3.místo. Úspěšně lze hodnotit i start v Českém poháru. Tam jsme se dostali, po památné výhře nad J.Hradcem, mezi nejlepších 12 týmů soutěže a měli tak možnost ukázat našim fanouškům další tým z KNBL - Ústí nad Labem. Historicky nejúspěšnější působení píseckého mužského basketbalového týmu ocenili i fanoušci, kteří na většinu utkání slušně zaplňovali hlediště haly a vytvářeli atmosféru, kterou nám mohou všichni v 1.lize jen závidět.

Velkou radost máme i z individuálního úspěchu našeho hráče ročníku 2005 - Josefa Svobody. Ten jako MVP 1.ročníku školní soutěže Jr.NBA získal pozvánku na evropský kemp této soutěže ve slovinském Rogle. Tam svými výkony zaujal natolik, že byl nominován do týmu Evropy pro první Mistrovství světa této soutěže, které se bude hrát v srpnu v Orlandu (USA). Pepovi držíme palce - pokud na sobě bude ochoten náležitě pracovat, může z něho být velmi dobrý hráč.

Jedním z poznávacích znamení našeho klubu je častá účast na zahraničních turnajích. Letos jsme vyrazili do Francie, Litvy, Maďarska, Polska a Německa. Považujeme tuto aktivitu za velmi důležitou a chceme v ní pokračovat - dochází k rozvoji kluků po basketbalové i lidské stránce a navíc si vždy přivezeme spousty zážitků.

Přehled družstev:

U10 - První soutěžní sezóna družstva, které pod taktovkou trenérů Kyriána a Kratochvíleho překvapovalo dobrými výsledky proti starším soupeřům v krajském přeboru a zdá se, že bychom v ročníku 2008 mohli mít v budoucnu dobrý tým.

U11 - ročník 2007 suveréně zvítězil v krajském přeboru. Na Mistrovství republiky pak obsadil pod vedením dua Janovský, Janovská 7.místo. Tým, v jehož středu vyrůstá několik potencionálně kvalitních hráčů, zocelila i účast na zahraničních turnajích v Maďarsku a Poslku. Do příštích let je třeba zlepšit tréninkovou morálku.

U12 - Na výsledcích týmu se projevila absence klíčových hráčů Čiháka a Klementa, kteří sehráli Mistrovství republiky v dresu našeho partnerského týmu Českých Budějovic. 12.místo na Festivalu by mělo být pro kluky motivací na sobě pracovat a za rok dosáhnout lepšího výsledku.

U13 - Ročník 2005 po podařené sezóně, kdy si pod vedením kouče Matějky úspěšně vedl na turnajích ve Francii či Polsku, nedokázal na Mistrovství ČR zareagovat na absenci klíčového hráče Pepy Svobody, a skončil až 12. Zklamáním není ani tak umístění, jako spíše rozpad charakteru týmu, způsobený absencí jediného hráče.

U14 - Velmi dobrá sezóna mladších žáků pod vedením trenéra Kyriána, v jejímž průběhu si vybojovali účast v Extralize a v ní pak start na Mistrovství ČR. I na něm si vedli velice dobře, když postoupili do zápasu o 3.místo. Tam se bohužel projevila absence klíčových hráčů Svobody a Veselého a ročník 2004 si tak na medaili z republiky opět "nesáhl".

U15 - Zde si náš tým bohužel postup do Extraligy nezajistil a tak sezónu dohrával "pouze" ve skupině žákovské ligy. Tam si ale nevedl vůbec zle a celou skupinu vyhrál.

U17 - Tým s velkým T zúročil svou celoroční dřinu titulem a nezbývá než dodat - MISTŘI

U19 - Mužstvo juniorů bylo tvořeno z velké části mladšími hráči a očekával se spíše boj o samotné playoff či o udržení. Nicméně tým odehrál skvělou sezónu, ve které dokonce ve čtvrtfinále dokázal jednou zdolat favorita z GBA konečné 7.místo v Extralize lze hodnotit jako úspěch.

Muži A - Tým si v průběhu sezóny sedl po herní stránce a po 3.místě v 1.lize stojíme před otázkou jakým způsobem tým dále posouvat vpřed?

Muži B - Kluci z "béčka" odehráli velmi dobrou sezónu a finálová série s budějovickými "Legendami" přinesla solidní basketbal. Škoda těsné prohry v rozhodujícím utkání.

Byla to prostě PRIMA SEZÓNA a přejme si, aby i ty další přinesly nám všem, kteří máme v srdcích žlutou a černou, spousty skvělých zážitků a radosti.

MJ