Preview MČR U17

Pondělí, 07.05.2018 13:50

Sršní hnízdo o nadcházejícím víkendu zažije vyvrcholení extraligy kadetů U17. Po dlouhé sezóně se čtyři nejlepší týmy probojovaly do bojů o titul mistra ČR. Po základní části šli do vyřazovacích bojů z prvního místa tabulky domácí Sršni, kteří narazili na liberecké Kondory. V play-off sérii Jihočeši nepřipustili žádné komplikace a hladce si zajistili postup po třech vítězstvích. Dalším postupujícím se stal celek USK Praha, který jako jediný dokázal v základní části soutěže porazit písecký tým. Hráči USK v play-off přesvědčivě dvakrát na domácí palubovce přehráli Nymburk. Ve třetím vzájemném utkání se však Pražené nadřeli a z vítězství se mohli radovat až v poslední vteřině utkání. Nakonec také ovládli sérii 3:0 a stali se dalším účastníkem F4. Z Prahy přijede i další účastník, kterým není nikdo jiný než Sokol Pražský. Hráči z Žitné ulice si v play-off  poradili s celkem BK Synthesia Pardubice. Sokol Pražský po vzájemné sérii postoupil s přehledem  bez porážky. Ostravští hadi narazili ve vyřazovacích bojích na Slavoj BK Litoměřice. Obě družstva vstupovala do play-off se stejnou bilancí 13 výher, 9 porážek, a tak se očekával vyrovnaný souboj o účast na finálovém turnaji. Svěřenci Davida Panáčka však neponechali nic náhodě a po třech přesvědčivých vítězstvích se mohli radovat z postupu.

Tento víkend se zaručeně můžete těšit na čtyři opravdu vyrovnaná utkání. Na Sršní palubovce budou navíc k vidění hráči, kteří minulý rok oblékli reprezentační dres na ME U16. Z píseckých hráčů to je kapitán týmu Vojtěch Sýkora a společně s ním bojovali v reprezentaci Pavel Černý, Mikoláš Houser a Gabriel Pták. Z týmu USK Praha to jsou tři hráči - David Böhm, Marek Vyroubal a Matěj Fanta. Sokol Pražský reprezentoval Tadeáš Manas a z týmu Snakes Ostrava se do reprezentace probojoval Jakub Kotala.

Nejlepším střelcem Extraligy U17, který bude na MČR, je dle statistik David Böhm z USK Praha, kterému náleží druhé místo v tabulce střelců s průměrem 21 bodů/utkání. Před ním je Nikolas Noumeros s 23 body, ten se však se svým týmem z Liberce na F4 neprobojoval. Dalším v žebříčku střelců je Tadeáš Manas s patnácti body/utkání a hned v závěsu je i písecký Vojtěch Sýkora s průměrem téměř 15 bodů/utkání. V tabulce je dále Marek Vyroubal se čtrnácti body z USK a ostravský Dominik Žák se třinácti body/utkání.

Tento turnaj slibuje i tříbodovou přestřelku. S nejvyšší úspěšností střelby za tři body se prozatím může pyšnit hráč Sokola Pražského Matěj Burda, který proměnil v dosavadním průběhu soutěže 36 pokusů z celkových 85. Právem mu tak náleží první příčka v tabulce tříbodových střelců s úspěšností 42 %. Boj o nejlepšího trojkaře s ním budou svádět i písečtí snajpřiMatěj Mach a Mikoláš Houser. Můžeme očekávat, že i David Böhm a Marek Vyroubal přijedou s nabitými puškami.

Nenechte si ujít závěrečný turnaj, který rozhodne o držiteli zlatých medailí a mistrovském titulu kategorie U17. Final four startuje v sobotu 12. května v písecké sportovní hale v Tylově ulici. Úvodní utkání sehrají Sršni Písek proti Snakes Ostrava od 15:00. Následovat bude souboj pražských celků USK Praha vs. Sokol Pražský od 18:00.

Komentář píseckého trenéra Jana Čecha: „Jsem opravdu hrdý na to, jak jsme zvládli dosavadní průběh ročníku. Hráči nejenže hráli významnou roli v U19, ale i ve své kategorii U17 potvrzovali roli favorita a výsledkem je, že po 13letém čekání budeme opět pořádat Final Four kadetů. Chtěl bych všechny pozvat 12.-13. května do Sršního hnízda, kde budeme dělat všechno pro to, abychom se poprvé v historii stali Mistry ČR v dorosteneckých kategoriích. Budou to nesmírně vyrovnané zápasy, ve kterých rozhodnou maličkosti a věřím, že za Vaší podpory a hlasitého povzbuzování dokážeme, že i sny se mohou stát skutečností!!!“

Trenér USK Praha Vít Petrák: "Čeká nás velice vyrovnaný turnaj, na který se osobně hrozně těším. Po velice dlouhé sezóně, ve které jsme měli jako tým velice kolísavé výkony, jsme se probojovali do vrcholu celé soutěže, na závěrečné Final4. Všichni hráči mají možnost předvést, kam se za celý rok posunuli. Mají možnost zúročit veškeré získané zkušenosti jak z domácí, tak zahraniční soutěže, a věřím, že na diváky čekají velice zajímavé zápasy. Všechny čtyři týmy na turnaji mají svou kvalitu. Týmy na prvních třech místech po základní části odehrály mezi sebou velice vyrovnaná utkání a může tak porazit každý každého. Černým koněm turnaje je Ostrava, která na Final4 postoupila sice ze čtvrtého místa, ale určitě nesmí být podceněna, jelikož má také svou kvalitu, a to hlavně díky své agresivitě a bojovnosti na hřišti. Přeji všem účastníkům hodně zdaru a hlavně, ať všichni předvedeme pěkný mládežnický basketbal. Organizátorům pak přeji co nejméně problémů při organizaci a v průběhu turnaje."


Hlavní trenér Sokola Pražského Matěj Veselý: „Pro náš klub je velký úspěch, že jsme se po delší době probojovali na finálový turnaj čtyř nejlepších družstev kadetů. Určitě nepřijíždíme se turnaje pouze zúčastnit a prohlédnout si nejstarší kamenný most v ČR, ale tento tým měl v předešlých sezónách vždy nejvyšší ambice. Máme je i letos a budeme se je snažit co nejvíce naplnit! Jsme rádi, že se závěrečný turnaj koná v Písku. Od turnaje si slibujeme vysokou úroveň všech zápasů a především se těšíme na bouřlivou atmosféru píseckého hlediště, ze které bude všem přítomným hráčům příjemně běhat mráz po zádech.“


Trenér Snakes Ostrava David Panáček:“ Jsem rád, že po loňské účasti ve final4 si to letos opět můžeme zopakovat a doufám, že budeme milým překvapením mistrovství. Družstvo tvoří šest hráčů ročníku 2001 a sedm hráčů ročníku 2002. Všichni hráči se do Písku těší a jsou odhodláni podat co nejlepší výkon.“


Program:

Sobota 12.5.


15:00 - Sokol Písek Sršni vs Snakes Ostrava

16:45 - Oficiální zahájení a představení družstev
18:00 - USK Praha vs Sokol Pražský


Neděle 13.5

.
13:30 - Zápas o 3.-4. místo
16:00 - Finálové utkání o mistra ČR
18:00 - Slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků MČR